Мобільний додаток

Порошенко не був в курсі деталей — Кочетков про розслідування щодо схем в оборонці

5.03.2019 р., 11:08
Президент України не був в курсі деталей, але точно знав про корупцію в оборонній сфері. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" висловив політичний аналітик Олександр Кочетков.
 
"Я знайомий безпосередньо з паном Порошенком з 1998 року. Тобто достатньо добре його знаю і можу сказати, що це людина, яка звикла абсолютно все контролювати. Він контролює як працює Генпрокуратура, СБУ, будь-який цікавий для нього бізнес і так далі. Тому в цьому випадку, звісно він не входив в подробиці будь-якої угоди, де смішні для нього, мільярдера суми, але про характер процесу він безумовно знав. Тобто не був в курсі деталей, але точно знав, як це працює і ніхто з найближчого оточення президента ніколи не зробив би нічого, про що він би не домовився з президентом", — вважає Олександр Кочетков.
 
Нагадаємо, 25 лютого журналісти bihus.info оприлюднили перші дві частини розслідування, в якому йдеться, що нібито Ігор Гладковський, син першого заступника голови Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн, а може бути і вдвічі більшим.
 
Сам Олег Гладковський 26 лютого звернувся до правоохоронних органів із заявою про перевірку оприлюднених у розслідуванні фактів про незаконні схеми при закупівлях в армії, а також попросив тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО. 4 березня президент України Петро Порошенко звільнив його з посади.
 
Також 4 березня журнаілсти bihus.info оприлюднили третю частину розслідування про корупцію в сфері оборони, в якому йдеться, що Укроборонпром нібито закуповував  шість висотомірів для літака Ан-26, вартість яких після продажу через фірму-прокладку з ОАЕ зросла у 5-7 разів. 
 
Державний концерн "Укроборонпром" вважає, що факти оприлюдені в розслідуванні є маніпуляцією.

Новини по темі