Мобільний додаток

Як готують військових водолазів — розповідає волонтер-інструктор

23.02.2019 р., 13:58

Волонтер, інструктор Школи військових водолазів Костянтин Миргородський в ефірі Українського радіо в програмі "Форпост" розповів про те, як в українських ВМС тренують військових водолазів, та чи приділяється цьому напрямку достатньо уваги.

Ведуча: Ніна Жежера

Як давно ви співпрацюєте з Військово-морськими силами України?

— Якщо не брати мою строкову службу у Військово-морських силах, то все почалося у 2016 році, коли ми заснували проект Школа військових водолазів, який допомагає водолазним підрозділам.

У чому полягає ваша діяльність? Чому була потреба її створювати, адже це по-суті волонтерська організація?

— Так, це волонтерська, але зараз ми же вийшли на контакти з людьми, які приймають рішення, з відповідальними офіцерами, які курують той чи інший напрямок, з водолазними спеціалістами.

В чому полягає зараз наша функція? По-перше ми як проводили, так і проводимо зараз тренінги, ми тренуємо хлопців. Виїжджаємо, маємо тренувальну команду, обладнання, техніку, вже транспорт. Домовляємось, як правило, проблем не виникає, нам дають зелене світло, и приїжджаємо в підрозділ і тренуємо. Щоправда, з осені у нас не було курсів, але ми сподіваємось, що зараз ударними темпами надолужимо.

Що ще?

— Другий момент, це ми допомагаємо спорядженням. Звичайно, військово-водолазне спорядження коштує дорого і ми не можемо закрити всі потреби, які дуже великі.

І третє, це інколи виникає потреба, я б не сказав у лобіюванні, але у підтримці певних проектів, які виходять від здорових сил у ВМС, від ініціативних офіцерів і ми не протиставляємо себе їм а навпаки підтримуємо їх. Там є дуже правильні ініціативи і ми просто включаємось в роботу. Не про все можна казати, але це консультаційно-організаційна підтримка.

Слухати повну версію.

Новини по темі