Мобільний додаток

Куди сходити: в Одесі відбудеться виставка художників з України та Великої Британії "Вразливий стан"

21.02.2019 р., 18:08

У Музеї сучасного мистецтва міста Одеса відбудеться спільна виставка митців з України та Великої Британії "Вразливий стан". Чим вона особлива та що буде представлено на ній, в ефірі програми "ART-Панорама" розповів куратор виставки "Вразливий стан" в Одесі Ілля Заболотний.

Ведуча:

Наталія Тищенко

Дев’ять митців з України та Великої Британії протягом 2018 року брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії. Цього року фінальна виставка з цього проекту відбуватиметься в Одесі, і це не випадково. Одеса є містом-побратимом Ліверпуля, де проводиться одна з найбільших та найвпливовіших виставок сучасного мистецтва Сполученого королівства – Ліверпульська бієнале.

Саме під кураторством команди бієнале і проходили резиденції для українських учасників проекту у Ліверпулі.

"Це проект, який триває уже третій рік поспіль, і через нього пройшли близько 30 учасників. Сам формат резиденції надзвичайно цікавий для Британської ради, оскільки він дозволяє художникам з однієї країни на деякий період, приблизно місяць, повністю поринути в інший культурний ландшафт, відчути, що є спільного і відмінного між Україною та Великобританією, та видати як результат певну цікаву рефлексію", – розповів куратор виставки Ілля Заболотний.

На виставці буде представлено широкий спектр виражальних засобів, обраних художниками у своїх роботах: відеоінсталяції, звукові композиції, графічні твори, тексти, фотографії. Дехто використовував для художніх рефлексій власне тіло, а комусь навіть довелось створити макет танку.

До виставки було знято 9 відео-інтерв’ю з художниками, де митці розповідають про свій досвід перебування в мистецьких резиденціях. Відеоролики розміщені на Youtube-каналі Британської ради.

"Цікаве походження назви цієї виставки. Ми, як куратори, помітили, що всі дев’ять художників, що брали участь у програмі цього року, в тій чи іншій мірі апелюють у своїй роботі, у своїх дослідженнях та рефлексіях до тематики такого тривожного очікування змін, непевності часу, очікування того, що культурна, географічна, геополітична парадигма можуть змінитися", – пояснив Ілля Заболотний.

До 31 березня у Музеї сучасного мистецтва в місті Одеса можна буде побачити роботи дев’ятьох різних митців з України та Великої Британії на виставці "Вразливий стан". Відкриття виставки відбудеться 22 лютого о 19:00.

Куди сходити: в Одесі відбудеться виставка художників з України та Великої Британії "Вразливий стан"

Новини по темі