Мобільний додаток

Суд відхилив позов Тимошенко проти Порошенка через можливу "незаконну" агітацію

21.02.2019 р., 13:04

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду відмовила у задоволенні адміністративного позову кандидата на пост президента Юлії Тимошенко до кандидата на пост президента Петра Порошенка щодо можливих протиправних дій під час передвиборної агітації.

Про це повідомляє прес-служба суду.

"Позовні вимоги стосувалися визнання протиправними дій кандидата на пост Президента України Петра Порошенка щодо проведення передвиборної агітації та встановлення факту використання інших коштів, крім коштів свого виборчого фонду, при фінансуванні передвиборної агітації", — йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, на переконання позивача, під час виступу 14 лютого 2019 року у місті Харкові з нагоди 85-ої річниці від дня заснування Акціонерного товариства "Турбоатом", відповідач здійснював агітацію за себе як кандидата на пост президента України шляхом виголошення подальших цілей та окремих тез власної передвиборної програми.

Представник відповідача свою позицію обґрунтовував тим, що робоча поїздка Петра Порошенка до Харківської області як чинного президента була запланована заздалегідь. Під час свого виступу 14 лютого 2019 року Петро Порошенко виголошував промову саме як президент України, а не кандидат на зазначений пост. Крім того, за словами відповідача, згаданий виступ не містив закликів до виборців голосувати за певного кандидата, також не обговорювалася передвиборна програма жодного з кандидатів.

Колегія суддів відмовила повністю у задоволенні адміністративного позову Тимошенко. За змістом закону "Про вибори Президента України", до передвиборної агітації слід відносити будь-яку діяльність, метою здійснення якої є спонукання виборців голосувати або не голосувати за певного кандидата на пост президента України. У суді також додали, що до ЗМІ вправі самостійно обирати способи висвітлювання робочої поїздки президента України, зокрема, у формі прямої трансляції, репортажу тощо.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія України створила 199 окружних виборчих комісій для проведення виборів президента України 31 березня. Дільничні виборчі комісії повинні бути створені до 12 березня. Всього зареєстровано 44 кандидати на пост глави держави.

Фото: gettyimages

Суд відхилив позов Тимошенко проти Порошенка через можливу "незаконну" агітацію

Новини по темі