Мобільний додаток

Чотириденний робочий тиждень є більш ефективним для тих, хто працює головою — експерт

16.02.2019 р., 17:28

Чотириденний робочий тиждень є більш ефективним для людей, які займаються інтелектуальною працею. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Плюс-мінус" розповів провідний експерт ринку праці Сергій Марченко.

"Ще у 2016 році у Міжнародній організації паці вийшла доповідь про те, що чотириденний робочий тиждень може бути ефективніший, ніж п'ятиденний. Чому так? Здається, що коли ти працюєш  днів, ти робиш більше роботи, але справа в тому, що світова економіка змінюється і зараз люди набагато більше працюють головою, а не руками. Саме для інтелектуальної праці 4-денний робочий тиждень набагато ефективніший, ніж п'ятидениий, бо коли людина працює не руками, а головою, то її голова перевантажується інформацією, якої багато в сучасному світі і тоді зайвий день відпочинку робить людину більш продуктивною", — зазначив експерт.

Зазначимо, експерти Всесвітнього економічного форуму в Давосі рекомендують переходити на чотириденний робочий тиждень. B ході форуму обговорювалися наукові дослідження про те, що люди стануть щасливішими, якщо будуть менше працювати.
 
Крім того, експерти згадали про дані Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР): чим більше часу витрачається на роботу, тим нижче продуктивність праці і ВВП на кожну годину роботи. Так, Південна Корея і Мексика лідирують по числу відпрацьованих громадянами годин за рік серед 36 найбільш розвинених країн світу. Однак переробки не підвищують продуктивність праці, яка в обох країнах близька до мінімального рівня в цій групі.
 
Слухати повну версію.

Новини по темі