Мобільний додаток

Журналістка розповіла, як прийняли Україну на Берлінському кінофестивалі

13.02.2019 р., 17:28

У Берліні з 7 по 17 лютого триває міжнародний кінофестиваль Берлінале-2019. У ньому, поряд з іншими, бере участь фільм польської режисерки Агнєшки Голланд "Гарет Джонс" у співпраці Польщі, України та Великої Британії. Авторка і ведуча програми "Люди кіно" Людмила Чиркова в ефірі "РанокПРО" розповіла, як представлена Україна на Берлінале та як відреагували європейські критики на фільм про Голодомор.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Авторка і ведуча програми "Люди кіно" Людмила Чиркова:

– Стенд України знаходиться у готелі "Маріот". Це не основна локація фестивалю, але це основна локація EuropeanFilmMarket. І там Україна дуже помітна, тому що наш стенд один з найбільших, 30 кв. м. Він прямо як така міні-квартира. Там є столики, крутяться фільми. Він дуже сильно виділяється візуально, тому що ми обрали чорний колір і яскраві малюнки Приймаченко. Він реально шикарно виглядає.

Плюс сходи, які ведуть на кіноринок, теж прикрашені нашими банерами. Тому всі побачать, що Україна прекрасна.

Міністр культури Євген Нищук, віце-Прем’єр-міністр Павло Розенко та голова ДержКіно Пилип Іллєнко біля українського стенду на Берлінале. Фото з фейсбуку ДержКіно

Що стосується самої програми і показу фільму – так, фільм показали, 5 повторів, по-моєму, було. Але за відгуками я чула, що критики щось не дуже добре оцінили "Гарет Джонс". Не знаю, з чим це пов’язано, бо сама ще нічого не читала з цього приводу. Рейтингова таблиця каже, що наш фільм на передостанньому місці.

Але не варто на все це дивитися печальними очима, тому що все-таки фільм за участі української знімальної групи, українських продюсерів і, перш за все, української історії, показаний на таку широку аудиторію. А фільм про наш Голодомор, на секундочку. Тобто історія України показана на всю Європу.

Особисто я не дуже люблю, коли Україну показують саме у печальному ключі. То в Україні корупція, війна, Чорнобиль, Голодомор, проституція і всі асоціації, які виникають з Україною. А хочеться про якихось наших реальних героїв зняти кіно. Все буде.

Афіша україно-польсько-британського фільму про Голодомор в Україні "Гарет Джонс"

Берлінале славиться тим, що тут підбір фільмів експериментальний, може, трошки дивний і, може, навіть шкідливий для здоров’я, бо є такі фільми, які психічно важко витримати. Наприклад, у наборі короткометражок, був фільм з візуалом і підбором звукових ефектів настільки важкими, що перед входом попереджали: "Якщо у вас бувають епілептичні напади, краще вийдіть або заплющте очі". І такими експериментальними штуками надихаються українські режисери, і потім, можливо, вони зніматимуть щось неймовірне.

Все відбувається, як завжди, самі жителі Берліна не дуже й в курсі, що тут проходить фестиваль. Але зали повні, черги величезні, квитків практично немає. Це ж один з найлегендарніших фестивалів у Європі та світі.

Фото kinoafisha.info

Журналістка розповіла, як прийняли Україну на Берлінському кінофестивалі

Новини по темі