ДругаРіка

Перед виборами може зрости кількість нападів на журналістів – Отар Довженко

13.02.2019 р., 14:15

У Раді Європи вчора оприлюднили доповідь за минулий рік щодо безпеки журналістів "Демократія під ризиком: загрози і атаки проти свободи медіа в Європі". З тексту випливає, щостан свободи медіа в регіоні значно погіршився. Отар Довженко, редактор, журналіст і керівник центру моніторингу та аналітики громадської організації "Детектор медіа" в ефірі "РанокПРО" розповів, яка ситуація зі становищем журналістів в Україні.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Україна не увійшла до числа найбільш проблемних країн щодо нападів на журналістів та перешкоджання їх професійної діяльності. Але до переліку потрапили Росія, Угорщина і Туреччина.

"Я думаю, що це означає, що ми не є частиною певної тенденції, де становище журналістів погіршується, – зазначив Отар Довженко. – В Україні, з одного боку, не відбулося ще зміни влади, яка б стала більш агресивною до медій, як це сталося у багатьох країнах. З іншого боку, в принципі перешкоджання журналістам, насильства проти журналістів небагато, порівняно з деякими країнами, де це є нормою".

Національна спілка журналістів України регулярно видає звіти, де відзначає тенденцію до зростання кількості нападів на журналістів. Але Отар Довженко не вважає їх надійним джерелом.

"Це людський фактор, її голова (головою НСЖУ є Сергій Томіленко – ред.) просто працює на свою майбутню політичну кар’єру, – переконаний експерт. – Я можу прогнозувати, що ми побачимо його на парламентських виборах у списку якої-небудь політичної партії типу Медведчука. Він послідовно стверджує, що в Україні обмежують свободу слова, що в Україні влада мало не тиранічна, деспотична, але при цьому в його оточенні можна бачити людей, які отримують вказівки з Кремля, у тому числі на фото з працівниками медій Клименка, Арбузова і подібних персонажів. Я думаю, що цифри, які подає НСЖУ, не слід сприймати всерйоз".

Отар Довженко зауважив, що немає інформація, яка б підтверджувала, що в Україні погіршується ситуація з нападами на журналістів та перешкоджанням їх професійній діяльності.

"Є фонові періодичні такі випадки. Вони є, вони були в будь-який час, їх може побільшати перед виборами тому, що просто медіа активізуються. Стає більше медіа, стає більше розслідувань, більше спроб потрапити туди, куди журналістів пускати не хочуть. Але такого, щоб кожен день ставало більше і більше повідомлень, що когось побили, не пустили і так далі, поза тенденційними звітами НСЖУ, я такого не бачу", – підсумував він.

Нагадаємо, у січні Інститут масової інформації зафіксував 16 порушень свободи слова, у тому числі 11 – із застосуванням фізичної агресії.

Отар Довженко. Фото facebook.com

Перед виборами може зрости кількість нападів на журналістів – Отар Довженко

Новини по темі