Мобільний додаток

ВСУ визнав законною відмову зареєструвати Симоненка кандидатом у президенти

12.02.2019 р., 16:47

Верховний Суд визнав правомірною відмову Центральної виборчої комісії у реєстрації кандидата на пост президента України від Комуністичної партії України Петра Симоненка.

Про це повідомляє прес-служба судової влади України.

"Якщо кандидата на пост президента України висунуто партією, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", це обумовлює відмову йому в реєстрації відповідно до Закону України "Про вибори Президента України", — йдеться у рішенні Верховного Суду у справі за позовом Петра Симоненка та Комуністичної партії України до Центральної виборчої комісії.

Позивачі просили визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидата на пост президента України, висунутого КПУ, і зобов'язати повторно розглянути документи і зареєструвати позивача кандидатом на цей пост.

Читайте також — Вибори-2019: екс-член ЦВК Магера сумнівається у можливості застосувати адмінресурс

Суд першої інстанції в задоволенні позовних вимог відмовив. Верховний Суд погодився з цим рішенням.

Нагадаємо, ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у президенти 8 лютого. Всього комісія зареєструвала 44 кандидати. Вибори президента призначено на 31 березня. Окружні виборчі комісії повинні бути створені до 18 лютого включно, дільничні — до 12 березня.

Фото прес-служби ЦВК

ВСУ визнав законною відмову зареєструвати Симоненка кандидатом у президенти

Новини по темі