Мобільний додаток

Інтервенція США у Венесуелу можлива лише у випадку загрози американським громадянам — Вакарчук

4.02.2019 р., 15:10
Військова інтервенція США у Венесуелу є можливою лише у випадку виникнення загрози для американських громадян. Про це в ефірі  Українського радіо в програмі "Сьогодні.Вдень" повідомила доцент кафедри міжнародних відносин факультету міжнародних відносин, політології і соціології Одеського національного університету ім. Мечникова, експертка Центру "Борисфен Інтел" Катерина Вакарчук.
 
"Військова інтервенція буде можлива лише тоді, коли американським дипломатам буде завдана якась шкода чи загроза громадянам США, які перебувають на території Венесуели, хоча в основному усі її вже покинули. Тому я думаю, що вони побояться це робити", — зазначила Катерина Вакарчук.
 
За її словами, поки що режим Мадуро тримається на старих запасах однак коли вони закінчаться, важко зпрогнозувати. 
 
"Скільки протримається режим Ніколаса Мадуро і все його оточення без фінансових вливань, які давала ця компанія точно сказати ніхто не може: чи це тиждень, два, чи місяць, тому що все-таки є золотовалютні запаси країни і банків, які можуть продаватися і Китаю, і Росії, і навіть Туреччині в обмін на живі гроші", — підкрелила вона.
 
У Венесуелі стикаються економічні та геополітичні інтереси провідних світових гравців. 
 
"Зараз ми бачимо такий трикутник: США-Росія-Китай, які мають свої прямі інтереси в цьому регіоні. Звісно, це нафта та гроші, які жодна зі сторін не хоче втрачати", — переконана експертка.
 
Нагадаємо, 4 лютого Президент Венесуели Ніколас Мадуро, який продовжує другий термін перебування на посаді всупереч міжнародній критиці, відмовився від пропозиції низки європейських країн провести нові президентські вибори. 
 
16 січня Національна асамблея (парламент Венесуели), яка оголосила раніше нелегітимність другого терміну на посаді президента Ніколаса Мадуро, прийняла заяву, що визнає його узурпаторомтисячі венесуельців вийшли на вулиці, щоб змусити президента Ніколаса Мадуро піти з посади президента країни.
 
Венесуела перебуває у глибокій політичній та економічній кризі. Опозиція покладає на Мадуро відповідальність за тяжку ситуацію в країні. Наприкінці серпня 2017 року США запровадили санкції проти Ніколаса Мадуро, які передбачають замороження його активів, що перебувають під юрисдикцією США, а також заборону фізичним та юридичним особам із США вести бізнес з ним.
 
Слухати повну версію.
Інтервенція США у Венесуелу можлива лише у випадку загрози американським громадянам — Вакарчук

Новини по темі