Мобільний додаток

Автор книги про Лобановського: основа його таланту – "раціональний розум"

23.01.2019 р., 12:16

Презентація книги "Лобановський. Наука перемагати" відбудеться 25 січня. Про книгу та про легендарного тренера київського "Динамо" в ефірі "РанокПРО" розповів автор книги, відомий український журналіст Валентин Щербачов.

Ведучий:

Вадим Корженко

 

Писати книгу, як зізнався Валентин Щербачов, було непросто.

"Він (Лобановський – ред.) був людиною стриманою, але якщо його торкалися якісь непрофесійні люди, його це страшенно дратувало, – поділився автор. – Перший варіант книги був написаний ще за життя Валерія Васильовича (Лобановський помер у 2002 році – ред.). Він знав ці тексти, книга вийшла. І якщо не було зауважень у метра – то це найвища оцінка".

Книга розповість не тільки про життя Лобановського як тренера "Динамо", але й зачепить маловідомі епізоди з його дитинства.

"Ми десь починаємо з дитинства його, якихось моментів торкаємося. (Також до книги увійшла – ред.) …історія самого "Динамо-Київ", тому що це наш український футбол. Це клуб не лише його власників – це клуб наш: киян, усієї України. Це історія українського футболу, і ім’я Валерія Лобановського – на вершині. В усьому світі його знають", – розповів Валентин Щербачов.

Однієї з основ тренерського таланту Лобановського автор книги впевнено називає його "раціональний розум".

"Він же усе-таки технар, КПІ закінчив. Він завжди передбачав усе далеко наперед. І це далося взнаки, коли прийшов він наприкінці 1973 у команду працювати. Багато хто з гравців казав, що не витримає цей науковий підхід, хтось ішов з команди. Але ті, хто повірили, зрозуміли, що це не просто тренер", – поділився Валентин Щербачов.

Автор додав, що Лобановський допускав до себе дуже обмежену кількість людей. Він був скромною, стриманою людиною, а на першу сходинку у своєму життя завжди ставив свою улюблену справу і, за сумісництвом, роботу – футбол.

"Якщо він сміявся – то сміявся він заразно, але не дуже часто. Він був увесь сконцентрований на роботі, просто зациклений був на футболі, – зазначив Валентин Щербачов. – Це було його життя, і в родині це розуміли. Світлана Валеріївна, його донька, часто говорила, що батько ставив на перший план роботу, хоча дуже трепетно любив і її, і маму. Але якщо треба було по роботі, по футболу його хлопцям, то він відкидав їх убік, всі-всі домашні турботи і займався тільки роботою".

Валентин Щербачов також розповів, що хотів би також підготувати книгу про Ігоря Турчина – гандбольного тренера, під керівництвом якого жіночий гандбольний клуб "Спартак" 20 разів ставав чемпіоном СРСР і виграла 13 Кубків Європейських чемпіонів.

"Теж був з ним знайомий, за різних обставин зустрічалися. Це обов’язково треба зробити. Є матеріали, є усе, що потрібно. Але це праця величезна", – поділився Валентин Щербачов.

Нагадаємо, 25 січня відбудеться презентація книги Валентина Щербачова "Лобановський. Наука перемагати".

Фото football24.ua

Автор книги про Лобановського: основа його таланту – "раціональний розум"

Новини по темі