Мобільний додаток

Мартинов визначив, що обговорюватимуть в Москві та Києві під час візиту глави МЗС Німеччини

18.01.2019 р., 10:37

Доктор історичних наук, професор Андрій Мартинов визначив, яке коло питань обговорюватимуть в Москві та Києві під час візиту міністра закордонних справ Німеччини Гайко Мааса. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведуча:
Тамара Гусейнова

"Під час візиту Гайко Мааса будуть обговорюватись декілька питань. Перше ─ це те, що 2 лютого закінчується час ультиматуму, який Сполучені Штати висунули Росії стосовно дотримання положень договору про ліквідації ракет малої та середньої дальності в Європі. Важливими є питання, які стосуються становища в Сирії, оскільки Сполучені Штати анонсували виведення військ, і напруження там залишається. Крім того, важливими є питання, які стосуються України, зокрема питання невиконання Росією звернення Меркель та Макрона до Путіна, яке було ще наприкінці минулого року, стосовно звільнення українських політичних в'язнів, зокрема українських військових моряків, захоплених 25 листопада 2018 року. Крім того, на розгляді буле питання щодо можливого запровадження санкцій Сполученими Штатами стосовно німецький фірм, які продовжують будувати газогін. Північний потік-2. Це основне коло питань, які ймовірно будуть обговорюватися в Москві і наслідки цих обговорень продовжаться вже в Києві", ─ зазначив Андрій Мартинов.

Він також зауважив, що роль Німеччини є важливою у спробах реанімувати процес діалогу між Україною та Росією.

"На цьому тижні в Україні побувала делегація ОБСЄ, зокрема міністр закордонних справ Словаччини. І роль Німеччини є важливою у спробах реанімувати процес діалогу між Україною та Росією",  ─ сказав Мартинов.

Мартинов наголосив, що після переговорів Гайко Мааса в Москві, ймовірно, стане відомо, чи відбудуться тристоронні переговори між Європейскьким Союзом, Росією та Україною щодо газового транзиту.

"На 21 січня було анонсовано тристоронні переговори між ЄС, Росією та Україною стосовно продовження угоди про транзит газу територією української газотранспортної системи в Європу.  Поки не зрозуміло, чи ця зустріч відбудеться і, можливо, щось стане зрозуміло за підсумками сьогоднішніх переговорів Мааса в Москві", ─ зауважив він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас відвідає Москву 18 січня,  а після перебуватиме з візитом у Києві.

Прослухати повну версію розмови.

Новини по темі