Перший етап медичної реформи не можна вважати завершеним — експерт

Перший етап медичної реформи не можна вважати завершеним — експерт

Перший етап медичної реформи ще не завершився, оскільки залишається низка невирішених проблем. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" висловила Доцент, заступник декана правничого факультету Києво-Могилянської академії, експерт Реанімаційного Пакету Реформ Зоряна Черненко.

"Щодо реформи первинки, вона на сьогодні не завершена, оскільки висновки щодо достатності фінансування, висновки щодо того, чи покривається вся потреба в медичних послугах первинної ланки, не проведені і не зроблені. Також, первинна ланка надає невідкладну допомогу. Це температура, підняття тиску, вихід додому, це все невідкладна допомога, згідно законодавства і всі лікарі первинки мають її надавати, і коли в нас в фейсбуках ви до лікаря маєте прийти самі і швидка не виїжджає, бо це має робити лікар первинки, це теж проблема, яка не вирішена і належить до першого етапу. Друге ключове — це покриття ліків на первинці. На сьогодні це лише три захворювання і цього недостатньо. Тоді виходить так, що ми нібито покрили первинну допомогу повністю, а насправді — лише в незначній кількості", — зазначила Зоряна Черненко.

Нагадаємо, 18 грудня уряд затвердив тарифи НСЗУ для медзакладів «первинки» на 2019 рік. Зокрема, базовий тариф Національної служби здоров’я України на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік складатиме 370 грн/рік на людину, також будуть застосовуватися вікові коефіцієнти. 

 

Також у 2019 році сімейні лікарі, терапевти та педіатри зможуть набирати більше пацієнтів. Якщо кількість пацієнтів за деклараціями у лікаря первинної медичної допомоги перевищує рекомендований ліміт до 10%, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн/рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів.

Слухати повну версію.