Мобільний додаток

Порошенко підписав закон, що зобов'язує УПЦ МП змінити свою назву

22.12.2018 р., 15:56

Президент України Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. Про це повідомляє прес-служба президента.

Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати… Чи то до новоствореної автокефальної  Православної Церкви України, чи то до тієї церкви,  яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ, —  наголосив Петро Порошенко, підписуючи закон.

Також він зазначив, що новий закон забезпечить українців всією необхідною інформацією щодо УПЦ МП.

Президент підкреслив: «Вибір легше робити, коли всі речі названо своїми іменами, коли є достатньо відомостей  для того, щоб його добровільно ухвалити. Реалізація закону дасть громадянам усю повноту інформації, — зазначив президент України.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які зобов'язують Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву, вказавши приналежність до Російської православної церкви. Це рішення підтримали 240 депутатів з 226 необхідних.

Закон також визначає ознаки входження релігійної організації до таких релігійних організацій та зобов’язує відповідні релігійні організації протягом чотирьох місяців внести передбачені цим законом зміни до своєї офіційної назви та до свого статуту.

Читайте також — Багато священників УПЦ МП на місцях хочуть приєднатися до нової Української церкви — Павленко

Як повідомлялося, 15 грудня на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви. Томос про автокефалію чекає новообраного предстоятеля у Стамбулі. Його передадуть 6 січня.

Водночас, синод Української Православної церкви Московського патріархату заборонив брати участь священикам в об’єднавчому соборі.

На фото: Петро Порошенко, джерело: АПУ

Порошенко підписав закон, що зобов'язує УПЦ МП змінити свою назву

Новини по темі