Мобільний додаток

Прем'єра вистави за п'єсою Олега Сенцова відбудеться за підтримки Суспільного

7.12.2018 р., 12:16

Суспільний мовник став інформаційним партнером вистави за мотивами п'єси Олега Сенцова "Номери", прем'єра якої відбудеться 7 грудня на "Сцені 6" у приміщенні "Довженко центру".

"Номери" — не просто антиутопія, а пророча п'єса, сюжет якої безпосередньо пов'язаний із долею її автора, незаконно ув'язненого в Росії українця Олега Сенцова. Це — розповідь про ув'язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи, отримати утопічну свободу, але продовжує бігти по колу.

В утопічному світі номерів все підкоряється строгій системі та верховному богу — Нулю. Десять героїв уже звикли весь час бігти по колу. У них немає права обирати, як жити й кого кохати. Вони існують за законом інерції, доки один із них не починає протестувати проти звичного порядку речей.

Режисерка вистави – представниця сучасного театрального мистецтва України Тамара Трунова. Вона працює в Академічному театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра, має 15-річний фаховий досвід. Здійснила постановку "The people are singing" у Манчестерському театрі The Royal Exchange, що розповідала про вплив війни на Сході України на життя окремих людей. Цього року здійснила постановку за п'єсою драматургині Наталії Ворожбит "Погані дороги".

Читайте також — Продюсерка вистави "Номери" за п'єсою Сенцова: прагнемо, щоб спектакль побачили не лише в Києві

Олег Сенцов – український кінорежисер, активний учасник Майдану. Крім цього, він допомагав українським військовим у Криму. У травні 2014 року його було незаконно затримано за підозрою в підготовці терористичного акту. Згодом суд Російської Федерації засудив його на 20 років позбавлення волі. У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політичних в'язнів. Він голодував упродовж 145 днів, однак згодом припинив свій страйк.

Нагадаємо, Український режисер та політичний в’язень Кремля Олег Сенцов отримав премію Сахарова, яку вручає Європейський парламент.

Прем'єра вистави за п'єсою Олега Сенцова відбудеться за підтримки Суспільного

Новини по темі