Мобільний додаток

Конфлікт на Донбасі починають сприймати як загрозу всій світовій безпеці — Менендес

6.12.2018 р., 18:53
Російсько-укаїнська війна на Донбасі має потенціал перерости в світову війну. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі “Сьогодні.Ввечері” висловив голова аналітичного центру «Інститут регіональної політики» Енріке Менендес.
 
"Жоден з форматів врегулювання конфлікту на Донбасі — війни, яка іде на українській території і в якій щоденно гинуть українські громадяни, поки що не приніс бажаного результату. Це питання звучить не тільки в Україні, а й по всьому світу. Все більше експертів починають сприймати конфлікт на Донбасі і потенційну повномасштабну українсько-російську війну як не просто якесь локальне зіткнення, а як загрозу всій світовій безпеці. Потенція конфлікту на Донбасі — це потенція нової світової війни. Про це говорять абсолютно серйозно дуже багато аналітиків", — вважає Енріке Менендес.
 
За його словами, світ увійшов в нову "гонку озброєнь".
 
"Ми маємо ситуацію, коли по всьому світу спостерігається наростання агресивної риторики, страху, невизначеності і відбуваються так звані інвестиції в інфраструктуру війни. Країни реагують на агресивну позицію один одного, на нарощування озброєнь з боку один одного своїм нарощуванням озброєнь. Ми стали свідками того, що відбувається нова "гонка озброєнь", — вважає експерт. 
 
Зазначимо, сьогодні українські експерти Андрій Єрмолаєв, Андрій Бузаров, Енріке Менендес та Святослав Денисенко заявили про створення ініціативи "Гельсінська група 2.0" і закликали до масового антивоєнного руху із залученням міжнародної спільноти на основі стандартів і принципів ОБСЄ. 
 
Військовий конфлікт на частині Донбасу розпочався у квітні 2014 року. Відтоді на території частини Луганської і Донецької областей проводитися антитерористична операція, а з травня 2018 року - операція Об'єднаних сил.
 
Українська влада визнала Росію агресором і звинувачує Москву у збройній підтримці "ДНР" і "ЛНР". Ці організації Верховна Рада України визнала терористичними.
 
Слухати повну версію.

Новини по темі