Мобільний додаток

Служба зайнятості: Держава планує працевлаштовувати безробітних неплатників аліментів

6.12.2018 р., 10:07

Міністерство юстиції та Державна служба зайнятості напрацьовують дорожню карту дій щодо працевлаштування недобросовісних платників аліментів. Про це в ефірі Українського радіо в програмі “Сьогодні.Зранку” повідомив заступник голови Державної служби зайнятості Роман Криган.

“Ми тільки розпочали цю роботу з міністерством юстиції. Зараз ми знаходимось на етапі напрацювання меморандуму. Розробляємо зараз дорожню карту з державною виконавчою службою щодо того, як правильно працевлаштувати людей, які є боржниками щодо сплати аліментів і мають бажання працювати. У Державній службі зайнятості є достатньо вакансій для цього”,— повідомив Роман Криган.

В свою чергу, заступниця міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко зазначила, що мова йде про інформаційну кампанію, яка розяснить неплатникам аліментів все, що їм потрібно знати.

“Ми розробимо інформаційну картку для боржників, які а сьогодні не мають постійного місця роботи, як їм вчиняти якщо вони хочуть знайти роботу, до кого звертатися, як перевірити свій рівень і як проходить процедура працевлаштування”, — зазначила Світлана Глущенко.

Разом з тим, кампанія носитиме лише ознайомчий характер і мова не йде про примусове працевлаштування.

“Ніхто примусово нікого не буде працевлаштовувати. У нас все іде на загальних підставах. Якщо людина серед цих боржників виявила бажання працевлаштуватися, то Державна служба зайнятості може і буде допомагати фахово знайти свою роботу”, — підкреслив Роман Криган.

За словами Світлани Глущенко, сьогодні майже чверть всіх платників аліментів недобросовісно виконують свої зобов’язання.

“Сьогодні в нас на обліку перебуває 488 тис. документів про аліменти і з них майже 110 тис виконавчих проваджень, виконання яких ускладнено через те, що у латників відсутнє майно, боржники не мають постійного місця роботи чи ведуть аморальний спосіб життя”.

Нагадаємо, 5 грудня відбулася зустріч заступника міністра юстиції Світлани Глущенко з заступником голови Державної служби зайнятості Романом Криганом щодо налагодження тісної співпраці у сфері працевлаштування боржників з виплати аліментів, на якій сторони домовилися про підписання  меморандуму про співпрацю в сфері працевлаштування неплатників-аліментів.

Слухати повну версію.

Новини по темі