Мобільний додаток

Денісова: місце перебування затриманих українських моряків досі невідоме

30.11.2018 р., 11:05

Місце перебування 24 українських військових моряків, заарештованих київським районним судом окупованого Сімферополя, невідоме.

Про це повідомила Українському радіо уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Місце перебування заарештованих у Сімферополі українських моряків невідоме. З Криму їх вивезли вчора", — сказала омбудсмен.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру.  Російські сили відкрили вогонь, внаслідок цих дій шестеро українських військових зазнали поранень.
 
Українські кораблі захопили спецпризначенці Росії. Згодом стало відомо, що захоплені кораблі перебувають в Керчі. 
 
Натомість російська сторона заявила про порушення українськими кораблями кордону. У Кремлі інцидент в Азовському морі назвали "дуже небезпечною провокацією".
 
За словами уповноваженої Росії з прав людини Тетяни Москалькової, у Керченській протоці було затримано 24 українських моряка.
 
Після цих подій президент України Петро Порошенко закликав парламент запровадити воєнний стан.
 
26 листопада Парламент запровадив воєнний стан на частині території України, який триватиме 30 діб. Як заявив у сесійній залі президент Порошенко, воєнний стан запроваджується у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях і внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.
 
На фото — Людмила Денісова
поблизу Керченської протоки
https://24tv.ua/ukrayina_tag1119
Денісова: місце перебування затриманих українських моряків досі невідоме

Новини по темі