Мобільний додаток

У Києві відбудеться віртуальна лекція "Київські адреси Розстріляного відродження"

30.11.2018 р., 09:27

У Києві відбудеться віртуальна лекція "Київські адреси Розстріляного відродження". Про неї та про київський період життя трьох друзів - літераторів, найяскравіших представників Розстріляного відродження: Євгена Плужника, Валеріана Підмогильного і Григорія Косинку, в програмі "Культура.Live" розповіла  лекторка Алла Бондаренко.

"Коли я тільки створювала цей проект, то орієнтувалася на екскурсії вулицями, але вже холодно, тому я переробила його на віртуальну екскурсію, лекцію. На ній всі присутні зможуть побачити вулиці та місця, які пов'язані з яскравими моментами життя цих видатних письменників. Це все ми бачимо у віртуальному ряді, я розповідаю, де відбувалися головні події їх життя, показую вулиці, якими вони ходили. Насправді, центром став сквер на Золотих воротах та територія в радіусі кількох кілометрів", — розповіла Бондаренко.

Крім того, лекторка розповіла, що всі троє письменників були не лише найкращими друзями, а що їх поєднували й інші життєві моменти. Наприклад, всі вони були одружені на дочках священників, всі троє не залишили після себе нащадків, їхні дружини зберігали письменникам вірність до самої смерті. Також, вони жили поряд, їх об'єднувало літературне угрупування та ідейні мотиви.

"Хоч можна назвати багато представників Розстріляного відродження, але саме Плужник, Підмогильний та Косинка жили в Києві та не полишили його, з цього міста поринули у вічність. Лекція прив'язана до локацій, тому ми концентрувалися на їх постатях. Письменники жили поруч, їх літературне угрупування "Ланка" теж знаходилося неподалік, на вулиці Володимирській", — доповнила лекторка.

Нагадаємо, що лекція "Київські адреси Розстріляного відродження" відбудеться 1 грудня о 16.00 в Домі Барона на Ярославому валу 1.

Фото взяте з ФБ Лекція "Київські адреси Розстріляного відродження"

Прослухати детальніше можете за посиланням

У Києві відбудеться віртуальна лекція "Київські адреси Розстріляного відродження"

Новини по темі