Мобільний додаток

Керченську протоку відкрили для цивільних суден — Интерфакс

26.11.2018 р., 11:24

Рух цивільних судів у Керченській протоці, який Росія призупинила 25 листопада відновлено.

Про це повідомив гендиректор Кримських морських портів Олексій Волков, передає російське інформаційне агентство Интерфакс.

"Пролив відкритий рано вранці в понеділок", — йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.
 
 
Проте, як повідомили  у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран  українського рейдового буксиру. В результаті цих дій було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.
 
У Військово-морських силах ЗСУ заявляють, що шестеро українських військових зазнали поранень внаслідок обстрілу українських суден з боку російських сил. 
 
Керівник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявляє, що наразі доля українських кораблів, захоплених російськими силами в Азовському морі, невідома.
 
Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні Верховна Рада розгляне питання запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку з ситуацією в Азовському морі.
 
Рада Безпеки ООН також проведе екстрену нараду через агресивні дії Росії проти України в Азовському морі.
 
У ФСБ Росії заявили, що українські кораблі порушили кордон і на "законні вимоги" росіян про негайне зупинення українські судна "не реагували, здійснюючи небезпечне маневрування".
 

Новини по темі