Мобільний додаток

Олег Жданов: У нас прослідковується чітка система у пожежах на військових арсеналах

10.10.2018 р., 10:51

Керівників Міністерства оборони та Генштабу запросили до відкритого публічного звіту на засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони щодо вибухів на складах боєприпасів під Ічнею. Про це заявив голова комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський. Але секретар комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник вважає недоцільним скликання засідання для розгляду ситуації на 6 арсеналі через те, що не були виконані рекомендації комітету, які були надані рік тому у зв'язку з вибухами на складах Міноборони, коли у жовтні 2017 року комітет рекомендував звільнити відповідальних за охорону військових складів, зосередити озброєння та військову техніку, підвищити рівень захищеності небезпечних обєктів зі зберігання боєприпасів.

Можливі версії пожежі на арсеналі поблизу Ічні прокоментувув в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.

Чи потрібно керівників Міністерства оборони та Генштабу запросити до звіту?

Олег Жданов: ця заява свідчить про те, що комітет самоусувається від виконання своїх певних обов'язків, вони вже повинні були заслухати начальника Генштабу, адже він безпосередньо відповідає за ці склади. Якщо політики були б відповідальними, були дійсно державними діячами, вони вже повинні були б відпрацювати рекомендації і оголосити ставлення до цієї події, особливо щодо бездіяльності посадових осіб - начальника Генштабу, який не тільки не виконав рекомендації комітету, але й проігнорував указ Президента від грудня 2015 року після пожежі у Сватовому.

Яка з версій трагедії на ваш погляд найімовірніша?

Олег Жданов: я негативно ставлюся до версії, що це російський слід, тому що прослідковується чітка система пожеж на всіх чотирьох арсеналах з боєприпасами. Версія диверсії Росії завжди з'являється першою. Попередні рази жодного разу підтвердження російського втручання не було. У Сватово - недбалість, Калинівці - необережне поводження з вогнем, а щодо Балаклії, міністр оборони взагалі не повідомив суспільству результати військового розслідування. Тому я схиляюся до іншої версії - корупція. Поясню чому: на всіх складах проводилися роботи з утилізації боєприпасів, потім сталася масштабна пожежа в нічний час, що призвело до детонації великої кількості боєприпасів, а зранку з'являється перша версія про диверсію за допомогою БПЛА або що це була ДРГ ворога, потім проводиться розслідування, у деяких випадках воно залишається у відомстві, ми не бачимо результатів розслідування та знаємо винних.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Олег Жданов: У нас прослідковується чітка система у пожежах на військових арсеналах

Новини по темі