Мобільний додаток

Ілія Куса: У Швеції з'явиться новий уряд компромісів і поступок

10.09.2018 р., 15:16

На парламентських виборах у Швеції перемогу здобула керівна Соціал-демократична партія, ультраправа антиіммігрантська партія "Шведські демократи" посіла друге місце.

Про перспективи нового уряду Швеції розмірковував в ефірі Українського радіо у програмі "Сьогодні. Вдень" фахівець із міжнародної політики аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Ілія Куса.

Як ультраправий фронт змінює імміграційну політику у Європі?

Ілія Куса: щодо імміграційної політики, нові праві сили, які приходять до влади останнього електорального циклу, роблять Європу більш закритою для біженців. Це спричиняє певну кризу для Європи, оскільки посилення міграційного законодавства не відповідає основоположним принципам домінуючої на сьогодні демократично-ліберальної ідеології в Європі - політиці відкритий дверей. Це є головною загрозою для ЄС, яку спричинили праві сили.

Це логічний наслідок, того, що у 2014 році Європа виявилася неготовою до напливу біженців. Також це результат того, що старі повоєнні ліберальні еліти, які лишаються в деяких країнах, втратили актуальність - вони програють політичну боротьбу більш агресивним, радикальним, активним опонентам.

Яким може бути новий склад уряду Швеції?

Ілія Куса: нині у Швеції "підвішений" парламент, коли жодна з партій не набрала більшості, тобто може бути сформована широка коаліція - лівоцентристський або правоцентристський блок, який матиме підтримку інших партій у парламенті, або коаліція між лівоцентристським і правоцентристським блоками. Цей варінт малоймовірний, я не уявляю, щоб ліві і праві, з різними ідеологіями і політичними програмами, домовилися між собою. Якщо буде сформована широка коаліція, це означає нестабільність парламенту, слабкість коаліційного уряду, де постійно потрібно буде домовлятися, тому з'явиться уряд компромісів і поступок.


Прослухати
повну версію програми.


Слухайте програму "Сьогодні. Вдень" по буднях з 13.00 до 15.00!

Ілія Куса: У Швеції з'явиться новий уряд компромісів і поступок

Новини по темі