Мобільний додаток

МОЗ розробляє нову інформаційну систему (аудіо)

5.09.2018 р., 19:09

Єдину інформаційну систему наявності у медичних закладах медикаментів, що їх закуповують коштом державного або місцевого бюджетів, розробляє Міністерство охорони здоров’я.

Про це сьогодні під час засідання Уряду повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина. Поки, за її словами, інформація про забезпечення медикаментами і потребу в ліках повинна раз на тиждень розміщатися на сайтах медичних департаментів. Докладніше — Віолетта Карлащук.

"На сайтах департаментів охорони здоров’я та на сай тах лікарень Києва, Кіровоградської та Львівської областей регулярно оновлюється інформація про залишки медикаментів, придбаних коштом державного та місцевого бюджетів, - розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина. Решта областей, за її словами, оновлюють інформацію нерегулярно і частково. Створення єдиної системи надасть можливість отримувати дані про наявні медикаменти у кожній лікарні, керувати залишками і за необхідності перерозподіляти їх між областями. Поки така система не запрацювала, у відомстві планують найближчим часом посилити відповідальність для тих лікарень, що не подають інформацію про ліки вчасно та у повному обсязі, - каже Ольга Стефанишина.

80 відсотків із ліків, придбаних державним або місцевим коштом — лікарні безкоштовно розподіляють в реанімаціях, - сказав в коментарі Українському радіо президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Необхідно перевірити, як міністерство охорони здоров’я забезпечує ліками українські медичні заклади, - сказала на засіданні уряду голова профільного парламентського комітету Ольга Богомолець. За її словами, станом за минулий рік план забезпечення виконано не повністю.

Найближчим часом, згідно з дорученням Прем’єра, державна аудиторська служба має перевірити наявність в медичних закладах лікарських препаратів, придбаних державним або місцевим коштом".

Прослухати

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Новини по темі