Мобільний додаток

Сергій Горбачов: "Треба об’єктивно оцінювати якість роботи педагога"

2.09.2018 р., 11:11
У проекті закону "Про загальну середню освіту", який Міністерство освіти і науки має внести в парламент, є положення про те, що всі працівники пенсійного віку, незалежно від того, вчитель це чи директор, можуть працювати лише за контрактом. 
 
Які це матиме наслідки для вчителів-пенсіонерів, розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" директор Київської спеціалізованої школи імені Івана Багряного № 148 з поглибленим вивченням української мови Сергій Горбачов.
 
 
Зараз діти по-іншому ставляться до навчання і ситуація змінилася в світі. Коли вчилися попередні покоління, то книжка, школа, вчитель були основним джерелом інформації про світ. Зараз ми маємо ситуацію, коли діти звертаються до Інтернету і можуть знайти будь-яку інформацію. Вчитель втратив монополію на істину, монополію на навчання. Вчитель має працювати в іншому форматі, розуміючи, що дітей треба вчити не на голій інформації, а треба вчити добувати інформацію, знаходити її, структурувати, перевіряти. Проблема в тому, що ми занурилися в надто інформаційне, нафаршироване знаннями поле. А треба відновлювати здатність до самостійного мислення, до самостійних розумових операцій і саме на це спрямована реформа української школи. Нова українська школа запроваджує компетентний підхід. Це означає, що знання залишаються ґрунтовною основою компетентності, тобто вмінь. 
 
Перехід на контрактну форму з вчителями-пенсіонерами. Ваша оцінка її, наскільки вона дієва? І що робити з незгодними? 
 
Треба дивитися як реально людина працює. Якщо є контакт із дітьми, розуміння батьків, якщо діти знають. Якщо людина працює на совість і за чіткими критеріями, то чому б людині не працювати? Але, на жаль, є й інші випадки. Коли людина вже геть вигоріла. Вона заходить до класу і її просто колотить. Вона з ненавистю дивиться на дітей і кожен урок для неї випробування, а полишити вона не хоче роботу. Як же я піду? Є деякі люди, які просто не вміють оцінити те, що вони роблять. Я бачу реальну ситуацію. У нас працює багато людей передпенсійного і пенсійного віку. Більшість із них буде працювати, я абсолютно в цьому впевнений. Бо вони дійсно працюють, вміють працювати. У них є здоров'я, є досвід, є бажання. Але є поодинокі випадки, коли людину просто треба звільняти. Її не можна пускати до дітей. Саме тому я за те, щоб об'єктивно оцінювати якість роботи педагога і дивитися як саме він працює. Я б навіть наполягав не на тому, щоб контрактна форма була тільки для пенсіонерів, а й для всіх вчителів.
 
 
Прослухати повну версію розмови
Сергій Горбачов: "Треба об’єктивно оцінювати якість роботи педагога"

Новини по темі