Мобільний додаток

Василь Філіпчук: "Відновлення миру, стабільності та безпеки є головним державним завданням"

24.08.2018 р., 18:51
Перше і головне завдання на наступний рік перед нашою державою є відновлення миру, стабільності й безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України в кордонах 1991 року.
 
Що в найближчий рік Україна мала б зробити, аби рухатися шляхом незалежності? Про це розповів в  ефірі Українського радіо дипломат Василь Філіпчук.
 
 
27 років незалежності - це привід говорити про наші здобутки та прорахунки, а також мати план – куди ми рухаємося. Що в найближчий рік Україна мала б зробити, щоб рухатися шляхом незалежності ?
 
Василь Філіпчук: День Незалежності – це  дійсно привід зробити висновки  з того, що нам вдалося чи не вдалося досягнути за 27 років. І на основі цього аналізу дати собі чітко відповідь: куди нам рухатися і які нас чекають виклики, і як зробити так, щоб наступна річниця незалежності зустрічалася ще більш позитивно.  Але мені не йдуть з голови 5 наших солдат, які загинули вчора на передовій. Тому як в ті й пісні:  червоне і чорне, радість і журба. Зустрічаємо День Незалежності в стані війни. Тому, перше і головне завдання перед нашою державою є відновлення миру, відновлення стабільності й безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України в кордонах 1991 року. Це має бути перше і головне завдання для нас усіх.
 
Але це, напевне,  не дуже швидкий шлях. Президент  Порошенко якраз вибачався, що обіцяв завершити війну впродовж годин, а треба було відразу налаштовувати українців на тривалу і важку боротьбу. 
 
Василь Філіпчук: Це шлях, який залежить від багатьох складових. Насамперед, від того, як ми бачимо тактику і стратегію відновлення миру. Якщо налаштовувати себе на століття війни, то будемо йти століттям війни. 
 
А щодо тактики, то якою вона має бути між 27-ю і 28-ю річницею незалежності?
 
Василь Філіпчук: Наприклад, якщо буде рішення про запровадження міжнародної миротворчої адміністрації на Донбасі, запровадження миротворчих сил, то це хоча б дозволить вирішити завдання мінімум – відновлення миру на сході країни. Це питання, яке можна реалізувати.  Дуже шкода, що лише зараз склався консенсус щодо необхідності міжнародної миротворчості . Я говорив про це вже останні три роки. З усієї палітри можливих варіантів - це припинення кровопролиття на сході нашої країни.  Не має іншого зараз варіанту. Враховуючи, що нинішній конфлікт не стільки і не лише україно-російський, а конфлікт геополітичний.
 
Прослухати повну версію розмови.
Василь Філіпчук: "Відновлення миру, стабільності та безпеки є головним державним завданням"

Новини по темі