Мобільний додаток

Волонтерський рух намагаються зробити кишеньковим

7.08.2018 р., 09:09

Чи повинна держава контролювати волонтерів та чи мають вони право перебувати в гарячих точках? Коментар волонтера, координатора благодійного фонду "Повернись живим" Віталія Дейнеги в програмі Українського радіо "Сьогодні. Зранку".

На "нуль" волонтери тепер приїжджають тільки в окремих, рідкісних випадках?

Віталій Дейнега: Ця історія складається з двох частин. Перша - це заява Наєва і друга - Центр військово-цивільного співробітництва випустив інструкцію з приводу того, як саме має проходити акредитація волонтерів АТО. Власне - це дві різних абсолютно історії. Історія з паном Наєвим і його заявою - там, насправді, нічого страшного нема, тому що він зробив цю заяву, можливо підібрав якось слова неправильно. За короткий час він зустрівся з Ярошем і там все було доволі позитивно. І що стосується волонтерів, я нічого поганого від нього поки що не побачив. У мене є враження, що з приводу Наєва все буде добре і не буде ніяких проблем. Військові не завжди можуть чітко сформулювати думку.

А от проблема на даний момент в тому, що цивільно-військове співробітництво - це підрозділ, що був утворений вже під час війни, він бігав до всіх волонтерських груп, просив допомогу, тепер не порадившись ні з ким, на останній фазі підготовки документа просто поставив волонтерів перед фактом, причому далеко не всіх. Нам ніхто не дзвонив. Вони вирішили нас всіх контролювати, щоб ми всі отримали акредитації, які можна відкликати з мільйона причин. Це викликало сильне обурення тому, що фактично це зробило кишеньковим волонтерський рух.

Є певний конфлікт, непорозуміння з боку суспільства. Що далі відбувається?

Віталій Дейнега: Є пара волонтерів, які за час війни дійсно зливали інформацію, щоб набрати лайків у Фейсбуці. Вони зливали інформацію, яку не варто було зливати. Але їх можна перерахувати по пальцях однієї руки і з ними можна боротись індивідуально. Я згоден, що передова - це не прохідний двір, але питання в тому, що це можна врегулювати по різному. Ми стараємося з  розумінням відноситися до усіх нововведень, які відбуваються в армії. Але зараз люди розлючені.

Прослухати повну версію розмови

Волонтерський рух намагаються зробити кишеньковим

Новини по темі