Мобільний додаток

Ситуація з політв'язнями Кремля залишається невизначеною

5.08.2018 р., 19:13

У Росії після 3,5 років ув’язнення вийшов на волю українець Олександр Костенко. Натомість звільнення інших політв’язнів Москва продовжує гальмувати. Як зрушити ситуацію з місця? Коментар програмі Українського радіо "Україна. Сьогодення" від голови правління Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук.

Ірина Геращенко зазначає, що Кремль наразі не налаштований на обмін і, вочевидь, чекає на наближення виборів задля того, аби використати наших бранців, як карту під час виборчої кампанії. Чи ви так само маєте подібне передчуття?

Олександра Матвійчук: Тут складно робити якісь прогнози. Очевидно, що немає жодного зрушення в питанні звільнення політичних в'язнів і Олександр Костенко, який днями повертається в Україну, він просто відбув свій термін покарання. В таких ситуаціях Україні треба дбати про створення перемовної площадки, де б ці питання могли б підніматися.  

А про яку саме перемовну площадку ви говорите, адже мені здається, що перемовні площадки є, наприклад, Мінськ. Щоправда, за словами тієї ж Геращенко, росіяни зараз саботують тему обміну на мінській площадці, обгрунтовуючи це тим, що це питання не стосується Донбасу.

Олександра Матвійчук: Саме власне тому я не можу зараз розглядати цю площадку, як перемовну, бо ще 2 роки тому президент Росії чітко заявив, що питання Олега Сенцова та інших людей не входить у рамки Мінського формату. Тому такої площадки, де б ми могли просто піднімати питання, де б була хоча б примарна готовність нас слухати, наразі немає.

Коли ви зустрічаєтеся з представниками наших партнерів на Заході, чи вони мають якесь уявлення, яким чином можна такий майданчик створити?

Олександра Матвійчук: Ми ще 2 роки тому, коли розробляли рекомендації для Європейського Союзу, що треба зробити Україні в контексті міжнародного збройного конфлікту, ми пропонували ряд таких кроків, які би могли стати тестом для створення такого майданчика. Але ми не почули жодного позитивного відгуку на цю пропозицію з боку ЄС. Я не бачу наразі жодної зацікавленості в просуванні і створенні такої перемовної площадки.

Прослухати повну версію програми

Ситуація з політв'язнями Кремля залишається невизначеною

Новини по темі