Обирай пісні. Визначай переможця

Катерина М’ясникова: "Ця реформа стосується лише тих людей, які отримують ефірне мовлення"

26.07.2018 р., 18:47

Від 31 липня в Україні розпочинається відключення аналогового мовлення.

Що потрібно знати пересічній людині розповіла в ефірі програми Українського радіо "Сьогодні. Ввечері" виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова.

Давайте пояснимо нашим слухачам різницю між аналоговим телебаченням і цифровим. Що зміниться?

Катерина М’ясникова: Зміниться те, що якщо раніше ми могли через антену просто отримувати сигнал і дивитися його на наших телевізорах, то тепер для того, щоб телевізор міг його прочитати, нам потрібен буде додатковий пристрій - перетворювач, який буде декодувати сигнал, бо він буде передаватися відцифрованим і закодованим. Саме тому називається цифрове телебачення.

Спроби перейти на цифру були вже неодноразово, але з різних причин вони відкладалися, переносилися, зривалися. Що буде цього разу?

Катерина М’ясникова: Насправді так близько до відключення ми підійшли вперше. Ми реалізуємо реформу з переходу фактично з 2008 року. Було багато перепон: і відсутність ліцензій для мовників, і відсутність інформаційної кампанії, і багато інших технічних речей. Не можу сказати, що всі з цих проблем вирішені. В країні досі залишається близько 100 мовників, які діють в аналозі і досі не мають цифрової ліцензії, і це велике питання до Кабінету міністрів. Але 31 числа ми таки вимикаємо аналогове мовлення в Київській і Кіровоградській областях і після експериментального періоду в один місяць Кабінет міністрів планує відключити аналогове мовлення на території всієї країни.

Що змінюється для багатьох мільйонів людей? Ви сказали, що потрібні технічні пристрої. Хто купуватиме ці пристої? За рахунок чого вони можуть з'явитися?

Катерина М’ясникова: Перше, що потрібно розуміти нашим слухачам, це те, що стосується ця реформа лише тих людей, які отримують ефірне мовлення. Якщо у вас кабельне телебачення, ви сплачуєте за доступ до кабельної мережі або ви маєте супутникове телебачення, - вас ця реформа стосуватися не буде. Якщо в тій місцевості, де ви живете, ви отримуєте 3 - 5 каналів ефірного мовлення - ваш телевізор нічого не буде показувати. В Києві і Кропивницькому за декілька днів, а в інших містах - трошки більше, ніж за місяць.

Хто буде купувати? Купувати будуть споживачі. Наразі ми не маємо програми по забезпеченню цими приладами навіть людей, що потребують соціальної захищеності. По різних оцінках цей перетворювач можна купити за 1,5 - 2 тисячі гривень, але споживачі мають оцінити що варто зробити - чи купити перетворювач, чи підключитися до кабельної мережі, чи купити супутниковий приймач і отримувати 500 каналів. Це вже залежить від кожного споживача, який буде приймати рішення.

Важливий момент: Нацрада внесла пропозиції до Уряду щодо необхідності збереження аналогового мовлення на території з особливим режимом мовлення, у прикордонні, де існує ризик інформаційного впливу агресора. Ваше передчуття - яким чином ми почнемо входити у абсолютно новий технічний прогрес?

Катерина М’ясникова: Я думаю, що ми проведемо запланований експеримент у Київській і Кіровоградській області і він нам покаже, чи готові ми технічно, інформаційно і організаційно до цього. Головні висновки ми зможемо зробити наприкінці серпня.

Прослухати повну версію програми

Катерина М’ясникова: "Ця реформа стосується лише тих людей, які отримують ефірне мовлення"

Новини по темі