Мобільний додаток

Єгор Фірсов: Ситуація з полоненими в ОРДЛО ще гірша, ніж з політв'язнями в Росії

19.07.2018 р., 14:54

Наразі на окупованих територіях залишається понад 100 заручників, близько 300 вважаються зниклими безвісти, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. Що можна реально зробити, щоб змусити країну-агресора Російську Федерацію активізуватися в питанні звільнення наших громадян, прокоментував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" народний депутат України VII-VIII скликань Єгор Фірсов.

Єгор Фірсов: Якщо говорити про тих людей, які опинилися в полоні на території так званих ДНР і ЛНР, то ситуація навіть гірша, ніж з політв'язнями в РФ. Зрозуміло, що Росія офіційно визнана держава, що там є тюрми, міжнародні спостерігачі. Ситуація з заручниками на окупованих територіях значно гірша. Наприклад, журналіст Станіслав Асєєв, який, наголошую, журналіст, не військовополонений, який уже більше року перебуває в полоні, до нього не пускають міжнародні організації, тому ситуація доволі складна.


Що можна зробити для активізації питання звільнення наших полонених?


Єгор Фірсов: Я б радив і наполягав би навіть перед нашою владою, щоб вона більше піднімала це питання на міжнародній арені. Бо одна історія, коли Україна вимагає зустрічі і звільнення в'язнів, ми розуміємо, що це малоефективно. Тут без міжнародної підтримки дуже важко щось зрушити з місця. Будь-які виступи на міжнародній арені нашого міністра закордонних справ мають розпочинатися, що наші громадяни перебувають в полоні на тій території, скільки наших людей сидить в тюрмі, що це за люди. Щоб наших міжнародних партнерів це чіпало за живе.

Прослухати повну версію розмови

Єгор Фірсов: Ситуація з полоненими в ОРДЛО ще гірша, ніж з політв'язнями в Росії

Новини по темі