Мобільний додаток

Олексій Кошель: парламент перейшов у пердвиборчий формат роботи

18.07.2018 р., 11:13

14 народних депутатів не проголосували в липні жодного разу. Частина депутатів проголосували лише кілька разів за місяць. Загалом 52 народні депутати пропустили понад 90% голосувань в липні. У червні майже не голосували 79 депутатів, травні – 71.

Що робити з тими народними обранцями, які ігнорують сесійні засіданні і голосування в парламенті, розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Наскільки плідно працювали народні обранці в останній місяц сесії Верховної ради, що робити з тими, хто ігнорує засідання у праламенті?

Український парламент нараховує десь 350 депутатів, які реально працюють, а інших 70-80 ми не маємо морального права називати народними депутатами, бо вони просто не виконують своїх обов'язків. Вони приходять у Раду, але не голосують - вони виступають у кулуарах парламенту, дають коментарі ЗМІ.

Коли ми порівняємо роботу в парламентських комітетах, адже парламент це не тільки сесійна зала, то і там ми бачимо таку ж ситуацію. Для них депутатський мандат потрібен для просування своєї політичної кар'єри, для захисту свого бізнесу, з іншою метою, але не для законодавчої роботи. За таких не треба голосувати. Це буде найбільший удар, якого можуть завдати виборці.

Кандидати на пост президента України Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Юлія Тимошенко фактично не голосували у липні, з чим че пов'язано?

Ми кожного місяця публікуємо подібні рейтинги або антирейтинги лідерів фракцій, тому що вони мали б бути певним зразком для народних депутатів. І якщо лідер фракції дозволяє собі пропускати понад 90 відсотків голосувань, то, очевидно, чекати активності від рядових депутатів не доводиться. Це є надзвичайно велика проблема, адже коли всього 225 голосів і рішення не проходить, виникає питання, чому парламент не в змозі вирішувати питання. За кожним провалом законодавчої роботи є певні постаті, тому ми привертаємо увагу до роботи лідерів фракції, які виконують організаційну роботу у фракціях, але не працюють як депутати. Ми будемо загострювати на цьому увагу, адже парламент перейшов у пердвиборчий формат роботи, коли законодавча продуктивність знижується - є передвиборчі гасла та дискусії, роботи немає.

Прослухати повну версію розмови.

Олексій Кошель: парламент перейшов у пердвиборчий формат роботи

Новини по темі