Мобільний додаток

Володимир Балух: "Жодну секунду, жодною думкою не шкодую про свої дії" (аудіо)

5.07.2018 р., 21:31

5 років колонії та штраф у 10 тисяч рублів (це приблизно 4 тисячі гривень) - такий вирок оголосив кримський окупаційний "суд" українському політв'язню Володимиру Балуху.

Нагадаю, чоловіка було затримано російською ФСБ у грудні 2016 року у Криму і звинувачено у незаконному зберіганні боєприпасів. У серпні 2017-го його засудили до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні та штрафу в 10 тисяч рублів. Тоді ж російська ФСБ порушила проти Володимира Балуха кримінальну справу за звинуваченням у побитті начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка. Балух та його захист спростували цю інформацію. Докладніше - Юлія Конішевська.

"Винним у справі за звинуваченням у побитті начальника ізолятора визнав Володимира Балуха суд в окупованому Криму. За сукупністю двох термінів, українця засудили до 5 років колонії загального режиму і штрафу в 10 тисяч рублів. Про це Суспільному розповіла адвокат політв язня Ольга Дінзе.

Всі звинувачення у бік Володимира Балуха сфабриковані та є провокацією російської ФСБ, вважає лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Міністерство закордонних справ України засуджує незаконне ув'язнення Володимира Балуха і продовжуватиме посилювати тиск на Кремль з метою звільнення усіх політв'язнів, про це Українському радіо сказала речниця МЗС Мар'яна Беца.

Кожен сам обирає ціну, яку готовий платити за любов до Батьківщини. Про це на засіданні Роздольненського райсуду в окупованому Криму сказав Володимир Балух 2 липня цього року.

БАЛУХ: Цей судовий процес вже в п’ятий раз підтверджує, що використовуються будь-які формальні приводи з однією метою - якомога жорсткіше покарати людину за вільнодумність, за потребу залишатися собою, любити свою країну, рідних і близьких, не ставати зрадником, за необхідність вголос висловлювати свою думку про те, що відбувається. Рано чи пізно я виграю усі суди. Не в цій державі, так в іншій. Жодну секунду, жодною думкою не шкодую про свої дії. Мені за них не соромно, у них немає жодної абсолютно щонайменшої протизаконної дії, навіть за вашими законами.

Нагадаю, на знак протесту Володимир Балух оголосив безстрокове голодування, яке триває 109 днів".


Прослухати репортаж


Юлія Конішевська, Українське радіо.


Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Володимир Балух: "Жодну секунду, жодною думкою не шкодую про свої дії" (аудіо)

Новини по темі