Мобільний додаток

Депутати проголосували за посилення відповідальності за несплату аліментів (аудіо)

3.07.2018 р., 17:28

Пакет законопроектів щодо посилення захисту прав дітей ухвалила сьогодні під час пленарного засідання Верховна Рада. Зокрема, 230 народних депутатів підтримали законопроект, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

Докладно — Віолетта Карлащук.

"Закон про економічні передумови для посилення захисту прав дитини на належне утримання передбачає, серед іншого, збільшення мінімального розміру аліментів до прожиткового мінімуму, - повідомив один із авторів законопроекту, міністр юстиції Павло Петренко. За його словами, якщо аліменти не сплачуються більше року, їх розмір зросте на 20 відсотків, якщо понад 2 роки — на тридцять, якщо борг зі слати аліментів перевищує 3 роки, - вони зростуть на 50 відсотків. Також, сказав Павло Петренко, за законом, неплатник не зможе сідати за кермо чи виїздити за кордон, якщо заборгує гроші за 4 місяці. Встановлюються і нові правила виїзду дитини за кордон, - каже міністр юстиції.

Проти цього закону виступили представники громадської організації "Батько має право", які зібралися під стінами парламенту. Як розповів у коментарі "Суспільному" голова організації Олександр Швець, їх не влаштовує норма, що дозволяє без дозволу одного з батьків вивозити на необмежений час за кордон дитину з інвалідністю або тяжко хвору дитину, а здорову — на один місяць.

Парламентарії також ухвалили закон, який передбачає запровадження податкових пільг для тих, хто справно платить аліменти. Зокрема, аліменти не зараховуватимуть до загального оподатковуваного доходу батька, - повідомила представниця президента в парламенті Ірина Луценко. За її словами, якщо батьки витрачають гроші на освіту своєї дитини, то мають право на податкову знижку".

Прослухати

Олексій Гомон, Віолетта Карлащук. Українське радіо.
 

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Депутати проголосували за посилення відповідальності за несплату аліментів (аудіо)

Новини по темі