Мобільний додаток

У Казахстані лютує бактеріальний менінгіт

5.06.2018 р., 08:40

У Казахстані зафіксували спалах бактеріального менінгіту. Медикам відомо про 58 випадків захворювання від початку року, 12 із них - смертельні.

Про це під час брифінгу в Алмати заявив міністр охорони здоров’я Казахстану Елжан Біртанов, передає "Громадське".

"Минулого тижня відбулося засідання національного консультативного комітету з інфекцій, за участі інфекціоністів та епідеміологів. Вони прийняли рішення, що питання вакцинації наразі передчасне", - зазначив Біртанов.

За словами міністра, поширення хвороби не досягло критичного рівня, тому загальну вакцинацію в країні поки не проводитимуть.

Зазначається, що на вулицях багато людей ходять в одноразових масках, а в аптеках країни вже навіть відчутний їх дефіцит.

Преса й телебачення закликають мешканців уникати скупчення людей, а головний імам Алмати закликав людей, які відчувають симптоми хвороби, припинити постити в Рамадан.

Найбільші осередки захворювання - міста Алмати та Астана, повідомляють місцеві ЗМІ.

Нагадаємо, менінгіт - це запалення м'якої мозкової оболони, що покриває головний і спинний мозок людини. Запалення можуть спричинити віруси, бактерії або інші мікроорганізми, й, у більш рідкісних випадках, деякі лікарські препарати. Менінгіт становить небезпеку для життя людини, тому це захворювання класифікується як невідкладний стан.

У Казахстані лютує бактеріальний менінгіт

Новини по темі