Мобільний додаток

США в ОБСЄ виступили на підтримку вимог Сенцова

31.05.2018 р., 19:45
Офіційний Вашингтон висловив стурбованість у зв'язку з ув'язненням в Росії понад шістдесяти українських політв'язнів та виступив на підтримку вимог Олега Сенцова, який оголосив голодування з вимогою їх безумовного звільнення.
 
З такою заявою виступив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гарі Кеміен, - повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
 
"Сполучені Штати продовжують бути глибоко стурбованими ситуацією з ув'язненням в Росії українського активіста Олега Сенцова та понад шістдесяти інших кримських політв'язнів", - заявив Кеміен.
 
Він нагадав, що Сенцов 14 травня оголосив голодування з вимогою їх звільнити. "Кримські політв'язні повинні бути негайно звільнені", - наголосив представник США.
 
У цьому зв'язку він також звернув увагу на те, що Росія продовжує грубо порушувати права людини в окупованому Криму, застосовуючи насильство та залякування по відношенню до кримськотатарської громади та інших активістів, які виступають проти російської окупації.
 
Як підкреслив Кеміен, США засуджують викрадення та побиття кримськотатарського активіста Асана Егіза 23 травня особами в поліцейській формі. "Сполучені Штати також закликають Росію притягнути до відповідальності осіб, відповідальних за зникнення Ервіна Ібрагімова та принаймні десятка інших кримських татар після початку окупації", - заявив дипломат.
 
Представник США наголосив, що агресія та поведінка Росії в Україні "підриває основи та принципи ОБСЄ", а також спільну колективну безпеку. 

Новини по темі