Мобільний додаток

Парламент ухвалив Закон про трансплантацію (аудіо)

17.05.2018 р., 17:17

Закон про трансплантацію органів за згодою донора ухвалив сьогодні Парламент. Згідно з документом, органи померлої людини, якщо вона за життя дала на це письмову згоду, зможуть передавати хворим, які потребують трансплантації.

Про це сьогодні повідомила голова парламентського комітету з питань охорони здоров»я Ольга Богомолець. За її словами, живим донором , як і раніше, зможе бути лише родич пацієнта, якому потрібна пересадка органів. За бажанням громадян, відмітки про згоду або незгоду на трансплантацію вноситимуться до паспорта чи водійського посвідчення, говорить Ольга Богомолець.

Прослухати

В Інституті серця з початку року на трансплантацію очікують п"ятдесят два пацієнти, каже завідувач відділення патології міокарду трансплантації органів і тканин Інституту серця Гавриїл Ковтун. Лікар каже, чотирьом українцям з початку року зробили пересадку серця у Білорусі та Індії.

За словами Гавриїла Ковтуна, досвід минулих років свідчить, що багато хворих не встигають дочекатися операції. Ухвалений сьогодні Закон про трансплантацію органів дасть змогу робити операції і рятувати життя людям, каже Гавриїл Ковтун. За його словами, найчастіше пацієнти потребують пересадки серця, нирок і печінки.

Прослухати

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Парламент ухвалив Закон про трансплантацію (аудіо)

Новини по темі