Мобільний додаток

ЄС готує заходи у відповідь на можливі санкції США через Іран

15.05.2018 р., 10:00
ЄС обговорює з Білим домом весь комплекс питань, щоб зрозуміти, які саме кроки мають намір вжити США по відношенню до європейських компаній через Іран.
 
Про це посол Євросоюзу в США Девід О'Салліван заявив під час виступу в експертному центрі Atlantic Council у Вашингтоні, -  передає УНІАН. 
 
За його словами, ЄС буде працювати над захистом європейських компаній від наслідків можливих обмежувальних заходів, про які Вашингтон оголосив після виходу з ядерної угоди з Іраном. 
 
"Ми повинні будемо розглянути, як впоратися з негативним ефектом первинних або вторинних санкцій, які можуть бути відновлені США і які здатні торкнутися європейських фірм. Ми будемо працювати над варіантами для захисту економічних операторів ЄС від можливих екстериторіальних ефектів від санкцій, які вводять США", - сказав О'Салліван.
 
Він зазначив, що зараз ЄС обговорює з Білим домом весь комплекс питань, щоб зрозуміти, які саме кроки мають намір вжити США по відношенню до європейських компаній.
 
При цьому в Брюсселі мають намір придумати заходи у відповідь. "Ми будемо обговорювати в Брюсселі цього тижня, як ми можемо відповісти на це. Мова йде не тільки про можливості європейських компаній вести бізнес з Іраном. Там є й інші - Китай, Індія, Росія", - запевнив О'Салліван.
 
Він також сказав, що Євросоюз має намір дотримуватися умов угоди з Іраном, незважаючи на те, що з неї вийшли США.
 
Нагадаємо, радник президента США з національної безпеки Джон Болтон допустив можливість введення санкцій проти європейських компаній у зв'язку з виходом США з угоди щодо ядерної програми Ірану. 

Новини по темі