Мобільний додаток

Два затонулих у ХІХ ст. судна знайшли біля Австралії

4.05.2018 р., 16:34

Точно ідентифікувати обидві знахідки неможливо через брак хронік.

Під час невдалих пошуків зниклого над океаном малайзійського літака рейсу MH370 дослідники виявили два торгових судна, що затонули у ХІХ ст. Їх знайшли за 2,3 км на захід від Австралії, передає ВВС.

За оцінками експертів, які вивчали корабельні записи щодо катастроф у цій місцевості, знахідкою виявилися британські судна, які перевозили вугілля.

Одне зі знайдених суден виявилося залізним барком - великим вітрильним кораблем з кількома щоглами.

Доктор Росс Андерсон, який курує напрямок морської археології у Західноавстралійському музеї, припускає, що цей барк може бути одним із трьох відомих суден: "Вест Рідж" (затонуло у 1883 р.), "Коорінга" (затонуло у 1894 р.) чи "Лейк Онтаріо" (затонуло у 1897 р.).

Дослідники вважають, що, скоріше за все, мова йде саме про "Вест Рідж", яке зникло під час подорожі з Англії до Індії разом з усіма 28 членами екіпажу. Рештки судна лежать на глибині близько 4 км.

Інше судно, яке лежить на дні за 36 км від попереднього, має дерев'яний корпус.

За оцінкою доктора Андерсона, це може бути "В.Гордон", яке прямувало з Шотландії до Австралії у 1877 році, або ж "Магдала", що затонула у 1882 році на шляху з Вельсу до Індонезії.

Точно ідентифікувати обидві знахідки неможливо через брак хронік.

"За всіма ознаками, ці кораблі затонули в результаті катастрофи, наприклад, вибуху, що часто траплялися на транспортниках, які перевозили вугілля", - пояснює вчений.

Пошуковці наткнулися на рештки суден, коли оглядали сонарами дно Індійського океану у 2015 році - коли шукали зниклий пасажирський літак Малайзійських авіаліній.

Авіалайнер, на якому перебували 239 людини і який летів з Куала-Лумпіра до Пекіна, у підсумку так і не знайшли.

Триває інша пошукова місія щодо рейсу MH370, яку проводить приватна фірма з США. Вона вже добігає свого кінця, однак жодних слідів літака так і не виявлено.

Новини по темі