Мобільний додаток

У києві помили пам'ятник Княгині Ользі (аудіо)

3.05.2018 р., 19:15

Пам'ятник Княгині Ользі, що у середмісті Києва, сьогодні причепурили. Сціальна акція, під час якої миють архітектурний ансабль, проводиться три роки поспіль.

Для миття мармурового архітектурного ансамблю застосовуються професійна техніка, чиста вода і жодних хімічних засобів. Також пофарбували огорожу навколо монумента.

За процесом спостерігала наша кореспондентка Віолетта Карлащук:

Зробити Київ красивішим і охайнішим - така мета подібних акцій, розповіла представниця сервісної компанії, що кілька років поспіль миє пам”ятник, Людмила Малих. За її словами, акцію вирішили організувати у зв”язку з наближенням Дня Києва і фінального матчу Кубку ліги Чемпіонів, що відбудеться у Києві 26 травня. Щоб якісно помити монумент, каже Людмила Малих, недостатньо - людей і технічних засобів. Необхідно провести й підготовчу роботу.

Стенд-ап Білий мармур, з якого виготовлений пам’ятник княгині Ользі, мити спеціальними засобами не можна, лише чистою водою, яка подається під високим напором. Додатково можна використати м’які щітки та спеціальні губки. Пам’ятник миє промисловий альпініст. Майже дві години роботи, і увесь комплекс монумента, що складається із фігур Княгині Ольги, Андрія Первозваного, Кирила та Мефодія - абсолютно чистий і білий. Виконавець роботи Олександр Гриценя — ділиться враженнями.

Наче окунувся в глибину історії. Мені сподобалось. Це потрібно робити, тому що це наша історія. Народ без історії — це не народ.

Перехожі повсякчас зупинялися подивитися, як миють пам"ятник Княгині Ользі. Киянин Дмитро Величко розповідає, що й сам інколи під час прогулянки протирає скульптури вологими серветками.

Пам’ятник - це не просто якийсь архітектурний монумент, це гордість з того, що було перед нами, за часів наших предків. І я вважаю, що коли не поважають наших предків — воно в жахливому стані, і це мають робити не лише клінігові компанії, а будь-яка людина, яка хоче жити в красивій державі.

Цього року, повідомила Людмила Малих, планують поширити практику миття пам”ятників і в інших містах України".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У києві помили пам'ятник Княгині Ользі (аудіо)

Новини по темі