Мобільний додаток

Бельгійські поліцейські заарештували "хрещеного батька" злочинної мережі

30.04.2018 р., 11:13
У результаті масштабної поліцейської операції у Бельгії у валлонських провінціях Ено, Намюр, Льєж і Люксембург ліквідовано злочинне угрупування, яким керував, імовірно, 70-річний бізнесмен Франсіс Леклєр.
 
Про це передає телеканал RTBF.
 
"Слідство вважає Леклєра "хрещеним батьком" великої злочинної мережі, пов'язаної з албанською та італійською мафіями", - повідомив телеканал.
 
На думку правоохоронців, угрупування займалося розповсюдженням наркотиків, підробних грошей, торгівлею людьми, відмиванням капіталів і шахрайством на митниці.
 
Під час операції за участю близько 300 поліцейських Леклєр та його сім'я, включаючи дружину, дітей і зятя, були заарештовані. Всього за гратами опинилося 11 осіб.
 
Вже встановлені зв'язки Леклєра з мафіозними групами Албанії та Італії. За даними правоохоронних органів, албанці контролювали плантації каннабіса, а італійці поставляли фальшиві банкноти.
 
Підозрюваний в керівництві організованим злочинним угрупуванням бельгієць починав свою кар'єру як перукар, що спеціалізується на перуках. У 70-і роки він зайнявся торгівлею текстилем. Спочатку імпортував азіатські футболки, потім почав робити власні текстильні вироби і добився помітного успіху, очоливши декілька підприємств, що робили продукцію для відомих торгових марок.
 
У кінці 90-х Леклєр навіть прославився інноваціями в області текстилю, які дозволили йому обігнати азіатських виробників. А через декілька років удачливий бізнесмен вирішив перемістити свою діяльність у тіньовий сектор. Нині засновані ним підприємства або продані, або збанкрутіли. 

Новини по темі