Мобільний додаток

Бундестаг закликав ЄС створити свою армію (аудіо)

25.04.2018 р., 19:11

Євросоюз повинен взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку та створити свою армію.

Про це під час конференції глав парламентів держав ЄС в естонському Таллінні сказав Голова німецького Бундестагу Вольфґанґ Шойбле.

Наскільки реалістичною нині є ідея створити європейську армію з огляду на існування Північноатлантичного альянсу — з’ясовувала Олена Богданьок:

"У безпековій та оборонній політиці Євросоюзу "необхідне і реалістично можливе" різко розходяться, каже Голова німецького Бундестагу Вольфґанґ Шойбле. За його словами, з огляду на комплексні загрози у глобалізованому світі Європа має шанс на виживання лише завдяки спільній зовнішній та безпековій політиці.

Вольфганг Шойбле каже, що після рішення про вихід Великої Британії зі складу ЄС було зроблено значні кроки вперед, зокрема, створено європейський оборонний союз "Постійна структурна співпраця з питань безпеки та оборони" - PESCO. У рамках цієї організації країни ЄС добровільно зобов’язалися тісніше співпрацювати у сфері безпеки та оборони. Їхня мета - зробити ЄС гнучкішим та незалежнішим від США у сфері безпеки. Ідея створення європейської армії не є новою, однак нині її складно реалізувати. Пояснює експерт Майдану закордонних справ Олександр Хара.

Питання створення європейської армії нині великою мірою залежить від дієвості НАТО, позиції США, характеру загроз, які постають перед Європейським Союзом, і того, наскільки ЄС наважиться брати на себе безпосередню роль у захисті європейського простору, каже директор Інституту політичного аналізу і міжнародних відносин Сергій Толстов.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що оборонні структури ЄС і НАТО мають доповнювати одна одну, а не дублювати. Окрім того, у лютому цього року Столтенберг в інтерв’ю виданню Більд сказав, що Постійне структуроване співробітництво з питань безпеки і оборони не збирається конкурувати з НАТО".

Олена Богданьок, Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Бундестаг закликав ЄС створити свою армію (аудіо)

Новини по темі