Мобільний додаток

В школах розпочався прийом учнів до перших класів за новим порядком (аудіо)

23.04.2018 р., 19:25

В українських школах розпочався прийом учнів до перших класів, що триватиме до 31 травня. З цього року першокласників мають зараховувати за новим порядком — дитину без жодних вступних випробувань має прийняти школа, територіально прив”язана до її місця проживання.

Освітніми нововведеннями цікавилась Катерина Шевцова:

"З наступного навчального року дітям, які досягли шестирічного віку і живуть у Києві, має бути гарантоване місце у першому класі школи, що територіально максимально наближена до місця проживання родини — це передбачено новим Порядком зарахування до перших класів, розробленим Міністерстві освіти і науки. З'ясувати, за яким навчальним закладом закріплена дитина, можна на сайті райдержадміністрації, пояснила вчителька однієї зі столичних шкіл, яка попросила не називати її.

Єдиним критерієм для відбору навчального закладу може бути лише місце проживання дитини, вважає моя співрозмовниця Наталія, мама першокласника Володі. Каже, що не з чуток знає, як складно було возити сина громадським транспортом до садочка. Тепер, коли син самостійно ходить до школи і повертається з неї, і у неї з'явилось більше часу, говорить Наталія.

Якщо батьки хочуть записати дитину до першого класу у школу, до якої вони не прикріплені територіально, можуть скористатись правом вибору з 1-го до 15-го червня — після того, як буде завершено прийом документів за територіальним принципом.

До школи, де навчали старші брати і сестри, можна віддати і молодших, на них правила реєстрації не поширюються, йдеться у нових правилах. Наступні, хто має право на зарахування до школи - діти працівників цього навчального закладу. Якщо після цього залишаються вільні місця, їх школа може заповнювати усіма охочими. Як бути людям без реєстрації? На це запитання відповідає міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За роз'ясненням Міністерства освіти і науки, подавати заяви на вступ до першого класу можна у кілька шкіл. Оригінали документів подаються в установу, територіально закріплену за місцем проживання майбутнього учня, в інші школи подаються копії".

Катерина Шевцова Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

В школах розпочався прийом учнів до перших класів за новим порядком (аудіо)

Новини по темі