Мобільний додаток

У США показали фільм про 100 днів України після втечі Януковича

18.04.2018 р., 20:14

У Вашингтоні відбулася презентація документальної стрічки "Україна. 100 днів над прірвою" про один із найбільш складних періодів історії становлення української державності після втечі екс-президента Віктора Януковича.

Прем'єрний показ фільму за кордоном відбувся в Посольстві України в США, повідомляє Укрінформ.

"Це були складні часи, бо серед основних завдань ми мали відновити вертикаль влади після того, як в одну ніч втік президент, розвалився повністю уряд, не стало взагалі керівних органів – головнокомандувача, керівників СБУ, МВС. Країна перебувала на межі хаосу, і в цей момент, як ми тепер знаємо, на кордонах стояли тисячі російських військових, готових у будь-який момент дійти до Києва", - зазначила автор ідеї і продюсер фільму Катерина Кириченко.

Вона зауважила, що цей фільм – про звитягу й подвиги добровольців. "А добровольцями на той момент були всі, хто мав сміливість взяти на себе відповідальність – хто зі зброєю в руках, хто пішов у владу, бо "черги" там теж не було", - прокоментувала автор.

Після показу стрічки в Україні з'явилася ідея продемонструвати її всьому світу, і у вівторок її побачили в американській столиці. "Ця ідея належала моєму другові, Євгену Терехову. Він правильно звернув увагу на те, наскільки потужною була допомога української діаспори і в економічному, і в політичному плані, й тому для них важливо дізнатися про весь бекграунд, який відбувався в той період в Україні", – зазначила Кириченко.

Фільм складається з інтерв'ю, спогадів і документальних кадрів. Він розповідає про добровольців, яким не було у що взутися, не було техніки й екіпірування, але люди лишали свої домівки і йшли відстоювати свою незалежність. Водночас стрічка розкриває феномен волонтерів, які віддавали останнє для добровольців.

"Це один із найдраматичніших періодів, який переживала Україна. Це 100 днів, з одного боку, безвладдя, з іншого – безсилля, безгрошів'я й нової агресії з боку сусідньої держави. Цей фільм розповідає про людей, які утримали країну над прірвою і відтягнули її", - наголосила автор.

Вона зауважила, що картина присвячується українським військовим і добровольцям, "чий подвиг не до кінця усвідомлюється сучасниками навіть в Україні". Крім того, потенційна аудиторія цього фільму – майбутні покоління українців.

Як повідомила Катерина Кириченко, сама ідея створити таку картину з'явилася ще в 2014 році, і в 2017-му завершилася робота над стрічкою. Найближчим часом показ фільму планується провести в Чехії, Канаді й різних містах і університетах Сполучених Штатів.

Новини по темі