Обирай пісні. Визначай переможця

Гриневич виступила проти конкурсів для майбутніх першокласників

17.04.2018 р., 09:00
Міністр освіти та науки Лілія Гриневич вважає неправильним існування конкурсів у школах для майбутніх першокласників.
 
Про це вона заявила в ефірі "Свободи слова" на ІСTV, - повідомляє кореспондент Укрінформу.
 
"Ми, в принципі, такі конкурси не маємо права проводити. І це конкурс не дітей. Це конкурс батьків, їхніх гаманців і права по дзвінку. І виходить ситуація, коли дітям задають на таких конкурсах безглузді запитання для того, щоб...відрегулювати, хто потрапить, хто не потрапить", - сказала вона.
 
За її словами, якщо говорити про справедливість для кожної дитини, кожної родини, то початкова школа однакова для всіх, а будь-які конкурси для дітей в різні школи з поглибленим вивченням мов можуть бути тільки після початкової школи, коли у дитини є вже результати навчання.
 
"І тоді може бути конкурс ло 5 класу. Це не можна робити з дітьми шестирічного віку", - зазначила міністр.
 
Першокласники в Україні з 1 вересня навчатимуться за новими стандартами.
 
21 лютого уряд затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. У стандарті визначено загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями, серед яких - мовно-літературна, математична, природнича.
 
Також реформа підтримана значним фінансовим ресурсом для старту: передбачено 998,7 млн на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями, 163,818 млн – на придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів, 48,349 млн – на навчально-методичну літературу для початкових класів та 272,382 млн грн – на підручники для 1-го класу. Разом це становить 1 млрд 869 млн 812 тис гривень.
Гриневич виступила проти конкурсів для майбутніх першокласників

Новини по темі