Мобільний додаток

Радбез ООН не підтримав російську резолюцію щодопо Сирії

15.04.2018 р., 10:00

Рада Безпеки ООН не підтримала проект резолюції, який засуджував ракетний удар США, Франції і Великої Британії по об'єктах виробництва і зберігання хімічної зброї режиму Асада в Сирії.

Голосування відбулося під час засідання Ради, скликаного Росією на тему "Ситуація на Близькому Сході – загрози міжнародному миру й безпеці", повідомляє Укрінформ.

"Проект резолюції не приймається через те, що він не отримав належної кількості голосів", - заявив за результатами голосування голова Ради Безпеки ООН, постійний представник Перу в ООН Густаво Меса-Куардо.

Проект резолюції підтримали Росія, Китай і Болівія, яка традиційно підтримує позицію Москви. Проти висловилися 8 країн, утримались 4.

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя назвав провал російської резолюції "сумним днем". У відповідь на репліку Небензі, глава британської Місії Карен Спірс звернула увагу на перекручування фактів Москвою. Вона також нагадала, що робота в Раді Безпеки ООН була заблокована неодноразовими вето Росії, яка покриває злочини режиму Асада в Сирії.

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня США, Франція й Велика Британія нанесли високоточні ракетні удари по трьох об'єктах сирійського режиму, де виготовлялася, випробовувалася й зберігалася хімічна зброя. Країни Заходу пояснили - це відповідь на застосування хімічної зброї військами Асада проти мирних сирійських громадян.

Радбез ООН не підтримав російську резолюцію щодопо Сирії

Новини по темі