Мобільний додаток

Порошенко запропонував альтернативу "Північному потоку-2"

9.04.2018 р., 15:19

Президент України Петро Порошенко запропонував європейським партнерам транзит газу через Україну замість будівництва "Північного потоку-2".

На думку президента, трубопровід не має "економічно виправданої основи", повідомляє Громадське.

"Існує український транзитний трубопровід. Він – значно дешевший. Може легко і недорого бути модернізований. Його можна легко розбудувати. Ми були б раді долучити європейських партнерів до управління газовим підприємством", — зазначив президент.

"На сьогодні він спроможний на щорічний транзит обсягів до 100 млрд кубометрів сировини. У 2017 році це було близько 94-97 млрд, що відповідало зростанню обсягів транзиту на 15 відсотків", - розповів Порошенко.

Щодо будівництва "Північного потоку-2" Порошенко назвав РФ "вкрай ненадійним партнером", а також висловив думку, що реалізація проекту не має "економічно виправданої основи".

Раніше Петро Порошенко заявив, що прихильники будівництва трубопроводу "Північний потік-2" є "спільниками Росії в її гібридній війні".

31 січня Німеччина дозволила прокласти "Північний потік-2" на своїй території, а 27 березня дозволила дозволила будівництво.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що вважає "Північний потік-2" небезпечним для Європи, а надто для балтійського регіону.

Порошенко запропонував альтернативу "Північному потоку-2"

Новини по темі