Мобільний додаток

Вчені створили прилад, що виявляє інсульт за 30 секунд з точністю 92%

29.03.2018 р., 17:17

Дослідники із США розробили пристрій у формі козирка, який здатен за 30 секунд виявити інсульт з точністю в 92%.

Про його випробуваннях вони розповіли в статті в журналі Journal of Neurointerventional Surgery, передає EurekAlert!

Вчені наголосили на великій різниці в точності в порівнянні зі стандартними медичними процедурами - колишні методики дозволяли визначити потенційну хворобу з точністю від 40 до 89%.

"Козирок"  розробники протестували на 248 учасниках, 41 із яких постраждали від гострого інсульту, 128 мали менш виражені симптоми, а 79 були здорові. Виявити пацієнтів з інсультом вдалося в 93% випадків, відрізнити здорових від хворих - в 92% випадків.

Як відзначили розробники, пристрій за допомогою радіохвиль перевіряє рух рідин у мозку. При інсульті це дозволяє виявити зміни в прохідності судин. Чим сильніше виражені зміни, тим серйозніші пошкодження мозку пацієнта.

При виявленні інсульту пацієнтові впродовж 24 годин проводиться операція, але кожну годину після інсульту ймовірність її успішного результату знижується на 20%, пояснюють дослідники. Тому необхідно виявити інсульт якомога швидше.

На їхню думку, "козирок" може змінити систему розподілу пацієнтів по клініках, так як в разі інсульту персонал може швидше і точніше визначити хворобу і вчасно почати робити потрібні процедури.

"Трансфер між лікарнями займає багато часу. Якщо ми зможемо надати інформацію персоналу швидше, це може змінити процес лікування інсульту і врятувати багато життів," - зазначив один із розробників пристрою Реймонд Тернер.

Новини по темі