Мобільний додаток

Валерія Гонтарева: відзвітувала і пішла

15.03.2018 р., 14:08

Таку свою позицію вона оприлюднила під час звіту щодо своєї діяльності на посаді очільника Національного банку України у Верховній Раді.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Я прийшла до Національного банку для проведення реформ, тому коли всі реформи, які негайно потребувала українська економіка та банківський сектор, були зроблені, я вважала свою місію повністю виконаною, і в квітні минулого року подала Президентові офіційну заяву про відставку за власним бажанням. З 11 травня 2017 року я вже не працюю у Національному банку", - сказала Гонтарева.

З-поміж своїх досягнень Гонтарева виокремила те, що за останні декілька років було забезпечено макрофінансову стабільність, країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування. Успішна співпраця з МВФ та іншими міжнародними кредиторами дала змогу наростити резерви до 18,4 млрд дол.

"Я вважаю мою місію повністю виконаною, тому що реформи зроблені. Вперше в історії нашої держави відставка голови НБУ не є політичним рішенням", - заявила Гонтарева.

І, як інформує Укрінформ, Верховна Рада звільнила Валерію Гонтареву з посади голови Національного банку України.

За ухвалення відповідного проекту постанови №7500 проголосували 342 депутати при мінімально необхідних 226.

Нагадаємо, Валерія Гонтарева була призначена Парламентом головою НБУ 19 червня 2014 року, змінивши на цій посаді Степана Кубіва.

Валерія Гонтарева: відзвітувала і пішла

Новини по темі