Мобільний додаток

Олег Сенцов і Єжи Гоффман удостоєні престижної нагороди

14.03.2018 р., 10:46

Український режисер, в’язень Кремля Олег Сенцов та видатний польський кінорежисер Єжи Гоффман удостоєні нагороди "Карпатська Європа спільних цінностей", яку вручали під час форуму "Європа-Україна" у Ряшеві.

Від імені Сенцова нагороду у вигляді золотого пера та грошову премію у розмірі 30 тисяч злотих отримав голова громадської організації "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля" Ігор Котелянець, а Єжи Гоффман отримав її особисто, повідомляє Укрінформ.

"На сьогоднішній день контакт з Олегом обмежений, і він перебуває в інформаційному вакуумі. Ця нагорода є сигналом для нього від усього світу про те, що не тільки українські цінності свободи, а й загальноєвропейські цінності, які він відстоює, що вони ще актуальні, що вони потрібні світові. Тому, вона є не тільки визнанням, а й взагалі - продовженням життям Олега”, - зазначив на врученні Ігор Котелянець.

Він наголосив, що колись Олег Сенцов сказав: якщо це його доля, то він готовий стати "цвяхом до труни режиму Путіна". І сьогодні боротьба Олега, його сміливість протистояти системі і не йти на жодні компроміси триває навіть в умовах суворого ув'язнення, і "він продовжує бути уособленням боротьби усього українського народу проти російської агресії", додав Ігор Котелянець.

"Я впевнений, що за такої підтримки, такого визнання і таких сигналів світові про те, що його боротьба потрібна ... ми його обов'язково витягнемо звідти, і він отримуватиме такі нагороди вже особисто”, - заявив під оплески присутніх голова "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля".

У свою чергу Єжи Гоффман зазначив, що він дуже зворушений, оскільки справа України завжди була в його серці. Він наголосив, що є прихильником поглядів польського маршалка Юзефа Пілсудського і видатного польського інтелектуала Єжи Гедройця, що незалежність України для Польщі є "необхідною справою". За його словами, саме тому він зняв "Вогнем і мечем", і серіал "Україна. Народження нації", висловивши жаль з приводу того, що останній фільм так і не було показано на широкому екрані.

Єжи Гоффман навів слова художника Франциско Гойї, який підписав одну із своїх картин - "Сон розуму породжує чудовиськ". "Тому я хотів би, щоб розум завжди перемагав емоції, оскільки ми повинні боротися разом, а не проти себе, якщо ми хочемо, аби ми мали спільне майбутнє", - наголосив видатний польський кінорежисер, звертаючи увагу на складні польсько-українські історичні відносини.

Гоффман зазначив, що з великою повагою ставиться до Олега Сенцова. Водночас він висловив побоювання, шо Кремль може мстити Сенцову і ускладнити йому життя за те, що про нього пам'ятають, віддають йому честь, вручають міжнародні нагороди. "Але іншого виходу в нас немає", - констатував польський режисер.

Зазначимо: нагорода "Карпатська Європа спільних цінностей" вручається видатним особистостям або інституціям держав карпатського регіону, які своїми діями сприяли поширенню спільних європейських цінностей в Центральній та Східній Європі, а також вплинули на розвиток співпраці в регіоні. Нагороди вручав, зокрема, маршалок польського Сейму Марек Кухцінський.

Новини по темі