Мобільний додаток

В окупованому Криму заблоковані 30 українських сайтів

11.03.2018 р., 15:58

За даними моніторингу доступності українського Інтернету в окупованому Криму, там повністю або частково не відкриваються 30 інформаційних сайтів.

Про це заявила медіакоординаторка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, повідомляє Громадське радіо.

"Такий самий моніторинг ми проводили в липні минулого року, було менше заблокованих на території Криму сайтів. Зараз ми виявили ще кілька українських інформаційних сайтів, які не відкриваються в Криму повністю або частково. Ми порівнювали ці результати з результатами попереднього моніторингу. Виявилося, що на даний момент 30 інформаційних сайтів повністю або частково не відкриваються в Криму", - зазначила Ірина Сєдова.

За її словами, перевіряли доступність цих сайтів у 5-ти містах Криму — Керчі, Сімферополі, Севастополі, Білогорську і Ялті. З'ясувалося, що в різних містах блокують ці сайти по-різному. В усіх 5-ти містах заблоковані 9 сайтів. Інші сайти блокуються  незрозумілим чином. У Сімферополі з цього переліку заблоковано 28, а в Керчі — 11.

"На наш погляд, це блокування відбувається повністю незаконно не тільки з точки зору українських і міжнародних законів, а навіть з точки зору російського законодавства", - зауважила Сєдова.  Вона нагадала, що в Росії законодавство дозволяє блокувати сайти, якщо "Роскомнагляд" видає рішення блокувати сайт. Він звертається до суду з повідомленням, що на цьому сайті міститься якийсь заборонений контент. Суд може вирішити, що цей контент дійсно екстремістський, спонукає до тероризму, тоді на підставі рішення цього суду сайт блокується.

"На сайті самого "Роскомнагляду" є перелік заблокованих за рішенням суду сайтів. Я з цього списку 30 сайтів знайшла там тільки 6", - розповіла Ірина Сєдова.

В окупованому Криму заблоковані 30 українських сайтів

Новини по темі