Мобільний додаток

Закон про Донбас може стабілізувати ситуацію на Сході України (аудіо)

6.03.2018 р., 19:25

Командувача Об’єднаних сил найближчим часом має призначити Президент Петро Порошенко.

Про це повідомив офіцер управління правового забезпечення Генштабу Юрій Бобров під час брифінгу в Києві, роз’яснюючи положення Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях".

За словами опитаних Українським радіо експертів, норми цього документа фактично дублюють закон про оборону і в окремих положеннях суперечать Конституції.

Докладніше - у розповіді Віолетти Карлащук:

"Закон про Донбас може стабілізувати ситуацію на Сході України і повернути анексований Росією Крим", - наголосив представник Генштабу Юрій Бобров. За його словами, тільки-но буде призначено командувача Об’єднаних сил, розпочнеться операція об’єднаних сил.  Це не означає, що припиниться Антитерористична операція, зазначив Юрій Бобров.

Ситуацію на Донбасі цей закон не змінить, а лише впливатиме на управління військами в Донецькій і Луганській областях, повідомив військовий експерт Олег Жданов. За його словами, серед позитивів закону є те, що всі організації, у тому числі військово-цивільні адміністрації та силові структури, підпорядковуватимуться об’єднаному штабу. Олег Жданов говорить і про норми закону, які суперечать Конституції. За словами експерта, військові отримали змогу затримувати громадян, обшукувати їх, перевіряти документи, входити до житлових і нежитлових приміщень у разі необхідності, використовувати зброю та спецзасоби.

У районах бойових дій працює військова прокуратура, дозвіл використовувати зброю не призведе до беззаконня, наголошує представник Генштабу Юрій Бобров.

Ключова проблема закону про Донбас у тому, що він ухвалений через 4 роки після початку на Сході бойових дій, розповів Українському радіо виконавчий директор центру соціальних досліджень "Софія" Володимир Лупацій. Також, за його словами, у законі майже не йдеться про реінтеграцію регіону.

Нагадаю, Закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" набув чинності 24 лютого".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.Прослухати репортаж:Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Закон про Донбас може стабілізувати ситуацію на Сході України (аудіо)

Новини по темі