Мобільний додаток

Заборону на використання болгарської вакцини скасують

2.03.2018 р., 18:08

Держлікслужба скасує тимчасову заборону болгарської вакцини БЦЖ, оскільки дитина на Сумщині померла не від неї.

На цьому наголошує прес-служба МОЗ.

"1 березня Держлікслужба тимчасово заборонила болгарську вакцину БЦЖ ліофілізовану серії 297 через повідомлення Білопільської райлікарні про те, що після імунізації померла дитина", - йдеться у повідомленні.

Міністерство пояснює, що 2 березня регіональна група оперативного реагування на смерть дитини після імунізації надала результати розслідування. Висновки підтверджують, що смерть дитини не пов’язана зі щепленням проти туберкульозу. Діагноз, який в МОЗі не можуть розголошувати через лікарську таємницю, жодним чином не пов’язаний з імунізацією.

Щеплені в один день, в одному закладі охорони здоров‘я, з одного флакону ще 10 дітей. У всіх дітей у період після введення вакцини скарги відсутні. Тому Держлікслужба має відкликати розпорядження про тимчасову заборону вакцини БЦЖ серії №297, поінформували у МОЗі.

За даними ДЗ "Центр медичної статистики МОЗ України", щороку в Україні стається близько 3000 випадків смерті дітей до року з різних причин (у 2016 р. - 2955, у 2017 р. - 2766).

Вакцина БЦЖ серії №297 доправлена в Україну у вересні 2017 року (термін придатності - кінець лютого 2020 року) і станом на початок лютого 2018 року використано 59 131 доз вакцин, у тому числі у Сумській області - 6 874 дози.

Вакцина БЦЖ, яку застосовують в Україні, вироблена в Болгарії, вона перевірена та безпечна. Як і всі інші вакцини, що закуповуються для України Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), вона прекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Нагадаємо, вакцина існує в світі вже 80 років і є однією з найбільш широко використовуваних серед всіх сучасних вакцин. В Україні використовується понад 50 років. Вакцинація щороку захищає від туберкульозу майже 400 тисяч дітей в Україні.

Заборону на використання болгарської вакцини скасують

Новини по темі